Nastolatkowie znaleźli kartę płatniczą i zamiast ją oddać, płacili nią za zakupy

mastercard karta
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Za przywłaszczenie karty płatniczej, a także wielokrotne jej użycie, 16-latek i 14-latka odpowiedzą teraz przed sądem rodzinnym. W krótkim czasie nastolatkowie wydali blisko 300 złotych.

Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem na terenie Opola Lubelskiego. Do dyżurnego opolskiej komendy przyszła 59-letnia mieszkanka, która poinformowała o zagubieniu karty płatniczej. Kobieta nadmieniła, że karta jest w posiadaniu jakiejś osoby, ponieważ z banku dostała informacje o dokonywanych transakcjach płatniczych przy użyciu tej karty. Było to kilka drobnych płatności na łączną kwotę prawie już 300 zł.

Zaangażowanie w sprawę opolskich policjantów doprowadziło do zatrzymania sprawców w niecałą godzinę od zgłoszenia na terenie jednego ze sklepów w Opolu Lubelskim. Okazało się, że zagubiona karta bankomatowa była w posiadaniu nieletnich mieszkańców Opola Lubelskiego. 16-letni chłopiec i 14-letnia dziewczyna teraz w Policyjnej Izbie Dziecka oczekują na decyzje Sądu Rodzinnego.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.