Nastolatkowie wydłubali jeżowi oczy zapałkami. Czytelniczka wyznaczyła nagrodę za wskazanie sprawców

Grupa nastolatków zapałkami wydłubała oczy jeżowi | fot. Stowarzyszenie Leśne Pogotowie - Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt

Nasza Czytelniczka wyznaczyła 1000 zł nagrody za wskazanie sprawców, którzy dla zabawy brutalnie okaleczyli napotkanego jeża. Wydłubali mu oczy zapałkami, oślepiając go.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło na początku września w pobliżu Zamościa. Mężczyzna udał się na spacer ze swoim psem. W trakcie spaceru zauważył w pobliżu grupkę nastolatków, którzy dosyć dziwnie się zachowywali. Mężczyzna postanowił podejść i sprawdzić co jest powodem takiego zachowania młodych osób. Kiedy zaczął iść w ich kierunku, Ci zauważyli to i oddalili się z miejsca.

Gdy mężczyzna dotarł do miejsca, w którym stali wcześniej nastolatkowie, zauważył leżącego na ziemi małego jeża, który miał wydłubane oczy. Świadek zdarzenia bez chwili namysłu zabrał ranne zwierzę i przetransportował do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt.

Młodzi ludzie zrobili sobie z małego jeża żywą zabawkę. Chora zabawa zakończyła się dla jeża wydłubanymi zapałkami oczami – jedna nadal tkwiła w oku” – relacjonują pracownicy Stowarzyszenia Leśne Pogotowie, którzy pomogli brutalnie skatowanemu jeżowi.

Jeż był kompletnie przerażony, przez co też starał się ugryźć ludzi, którzy chcieli mu pomóc. Niestety, lekarzom weterynarii nie udało się uratować wzroku małego ssaka. Jedno jest pewne – jeż już nigdy nie wróci do swojego naturalnego środowiska. Ze względu na utratę wzroku, zwierzę już nigdy nie opuści ośrodka.

Rany goją się bardzo ładnie. Maluch ma apetyt i coraz lepszy humor – często wychodzi z domku. Codzienna praca i wspólne spacery przynoszą efekty – ufa nam coraz bardziej. Niestety rany w psychice są głębokie i jeż nadal na każdy obcy hałas i dotyk reaguje bardzo nerwowo i agresywnie” – informują pracownicy ośrodka.

Pracownicy Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt zgłosili sprawę brutalnego okaleczenia jeża na policję.

Nagroda pieniężna za wskazanie sprawców

Do naszej redakcji napisała Czytelniczka, którą poruszyła smutna historia małego jeża. – „Chciałabym przeznaczyć 1000 złotych nagrody dla osoby, która wskaże winnych tego czynu. Jeśli osoby te unikną kary, jest duże prawdopodobieństwo, że czując się bezkarnymi, będą ponawiać takie okrucieństwa być może i względem ludzi” – pisze czytelniczka Małgosia.

Jeśli ktoś chciałby dołączyć do akcji organizowanej przez naszą Czytelniczkę, to zachęcamy do kontaktu z naszą redakcją. Zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu pod adresem [email protected]3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Zastosować Prawo Hammurabiego i ew. następcy głęboko się zastanowią nad takimi czynami.

  2. To jakaś wiocha nie trudno bedzie ich namierzyc, dawac ich adresy facebooki instagramy i zaczynamy zabawe.