Nastolatkowie weszli na zamarznięty zbiornik wodny. Ich zabawę przerwali policjanci

68 138580
Nastolatkowie ślizgali się na ledwie zamarzniętym zbiorniku wodnym | fot. KPP Parczew

Gdyby nie szybka interwencja świadka, który wezwał na miejsce patrol policji, zabawa nastolatków na ledwo zamarzniętym zbiorniku wodnym mogłaby się skończyć tragicznie.

Do zdarzenia doszło w niedzielę późnym popołudniem w miejscowości Mosty, gmina Podedwórze. Dyżurny parczewskiej policji otrzymał zgłoszenie od przejeżdżającego kierowcy, że na zbiorniku wodnym na zamarzniętej tafli zbiornika wodnego zauważył dzieci.

Na miejsce natychmiast pojechali mundurowi,gdzie po dotarciu nad staw zauważyli dwójkę młodych chłopców w wieku 12 i 14 lat, z których jeden jeździł po lodzie rowerem, drugi zaś ślizgał się. Wszystko to działo się w odległości kilkudziesięciu metrów od brzegu.

Policjanci nakazali nastolatkom jak najszybciej wracać do brzegu. Chłopcy cali i zdrowi trafili pod opiekę rodziców. Jak ustalili mundurowi małoletni wybrali się na lód bez zgody i wiedzy rodziców.

Co robić, gdy załamie się lód na zamarzniętym akwenie?

Pamiętajmy, że najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo. Jeśli lód załamał się pod osobą poszkodowaną, może załamać się również pod nami. Dlatego tak ważne jest wezwanie pomocy profesjonalistów.

Udzielając pomocy nie należy biec w kierunku osoby poszkodowanej. Najlepiej podać takiej osobie np. grubą gałąź lub długi szalik i w ten sposób próbować wyciągnąć ją na brzeg.

Po wyciągnięciu osoby poszkodowanej z wody należy w miarę możliwość zdjąć z poszkodowanego mokre ubranie i okryć go czymś ciepłym. W razie konieczności należy udzielić pierwszej pomocy.

Załamał się lód. Gdzie po pomoc? Telefony alarmowe

Strażacy apelują o zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci i młodzież bawiące się w pobliżu zbiorników wodnych. Gdy widzimy, że pod kimś zarwał się lód w pierwszej kolejności należy zaalarmować służby ratownicze, dzwoniąc pod numer 112 lub na jeden z trzech numerów: 997, 998, 999.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.