Narkotykowa zorganizowana grupa przestępcza rozbita. Znamy szczegóły środowej akcji na ulicach Lublina

Poranne zatrzymanie przez policyjnych kontrterrorystów na al. Andersa
Poranne zatrzymanie przez policyjnych kontrterrorystów na al. Andersa | fot. czytelnik Maciek

Policjanci zatrzymali członków zorganizowanej grupy przestępczej. Znamy szczegóły akcji, która miała miejsce w środowy poranek na ulicach Lublina. Przestępczym procederem kierowała 34-letnia mieszkanka naszego miasta.

Trzy osoby zatrzymane przez policyjnych kontrterrorystów

O zatrzymaniu trzech osób informowaliśmy jako pierwsi [Poranna akcja z udziałem policyjnych kontrterrorystów na al. Andersa. Zatrzymano trzy osoby]. Dziś poznaliśmy szczegóły dotyczące prowadzonego śledztwa. Jak się okazuje zatrzymane osoby to członkowie zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się wprowadzaniem do obrotu znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych.

Z ustaleń śledczych wynika, iż działalność grupy obejmowała okres od marca do września 2021 roku i miała miejsce na terenie woj. lubelskiego. Wśród trójki zatrzymanych są 2 kobiety w tym szefowa grupy. To 34-letnia mieszkanka Lublina, której pomagała 57-latka i 34-latek z Lublina. Czynności z ich udziałem wykonywała Prokuratura Okręgowa w Zamościu, która w tej sprawie prowadziła śledztwo.

„Podejrzani usłyszeli zarzuty udziału i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, a także udzielania tych substancji, w łącznej ilości blisko 4 kg oraz 82 sztuki tabletek ekstazy” – mówi Artur Szykuła, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że zatrzymani uczynili sobie z przestępczego procederu stałe źródło dochodu, wprowadzając do obrotu co najmniej kilka kilogramów narkotyków w tym marihuanę, amfetaminę, haszysz, kokainę, a także tabletki ekstazy.

„Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i skorzystali z prawa do odmowy składania wyjaśnień” – informuje Artur Szykuła.

Sąd Rejonowy w Zamościu wobec wszystkich zatrzymanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Śledczy informują, iż sprawa ma charakter rozwojowy.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.