Napisy „fałszywa pandemia” i „tv kłamie” na przystankach wzdłuż trasy Lublin – Kraśnik

Napis "fałszywa pandemia" na przystanku w Niedrzwicy Kościelnej
Napis "fałszywa pandemia" na przystanku w Niedrzwicy Kościelnej | Gmina Niedrzwica Duża

Gmina Niedrzwica Duża, przez którą przebiega droga krajowa nr 19, zgłosiła na policję fakt dewastacji wiat przystankowych. Nieznana osoba zamieściła na nich napisy „fałszywa pandemia” oraz „tv kłamie”.

„Fałszywa pandemia” na przystankach

Na profilu facebookowym Gminy Niedrzwica Duża pojawił się wpis dotyczący aktu dewastacji wiat przystankowych, które znajdują się na terenie gminy wzdłuż drogi krajowej nr 19.

„Za oburzające postrzegamy to, co dzieje się na przystankach na terenie Gminy Niedrzwica Duża. Szczególnie, tych położonych wzdłuż drogi krajowej nr 19 (Lublin-Kraśnik)” – czytamy.

W sumie na terenie gminy znajduję się 23 przystanki. Niemalże każdy z nich jest „ozdobiony” farbą w sprayu. W ostatnich dniach nieznane osoby ponanosiły na ściany 10 wiat wzdłuż głównej trasy napisy, m.in. „Fałszywa pandemia” czy „TV kłamie”.

„Pomimo wielu starań, aby przystanki na terenie Gminy Niedrzwica Duża wyglądały schludnie, spotykamy się z ich notorycznym dewastowaniem. Dlatego pragniemy poinformować, że sprawa naruszenia mienia publicznego, do których należą gminne przystanki, została zgłoszona na Policję” – poinformowała Gmina.

Przedstawiciele urzędu poinformowali dodatkowo, że w najbliższym czasie przy każdej wiacie przystankowej pojawią się fotopułapki. – „Koszty naprawy zdewastowanych rzeczy ponosimy my, jako mieszkańcy. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami, które ponosi gmina, zamiast wykorzystać finanse na potrzebne inwestycje” – przypomina Gmina.

Mieszkańcy są zbulwersowani, że gmina znalazła pieniądze na fotopułapki, a nie ma środków na naprawę jednej z wiat.

„Od ponad roku dzwonię do gminy i proszę o naprawę pokrycia dachowego na przystanku. Na pewno nie zostało ono przez nikogo zdewastowane. Zwyczajnie zerwał je wiatr z eternitów, które pozostały wystają gwoździe stwarzające zagrożenie. Myślę, że wszystkim korzystającym z tej wiaty nie przeszkadzają napisy, ale przystanek niedający schronienia przed deszczem, wiatrem już tak. Pomimo zapewnień osób z urzędu gminy, że będzie naprawiony natychmiast. Nie wydarzyło się nic. I tak od roku. Podziwiam kompetencje ludzi, którzy jak twierdzą, tym się zajmują w naszym urzędzie” – pisze jedna z mieszkanek gminy.

Z przekazanym nam informacji wynika, że wszystkie przystanki znajdujące się wzdłuż drogi krajowej nr 19 Lublin – Kraśnik zostały zdewastowane.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Wiaty w dniu dzisiejszym zostały pomalowane, niestety dewastacja wiat ciągnie się od samego Kraśnika więc nie tylko gmina Niedrzwica ma problem