Napisał w Internecie o zamiarze popełnienia samobójstwa. Tragedii zapobiegli policjanci

telefon dłonie komórka
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Niespełna godzinę potrzebowali lubelscy policjanci, aby dotrzeć do osoby deklarującej w Internecie zamiar popełnienia samobójstwa. Funkcjonariusze zastali w mieszkaniu 25-latka, który wymagał opieki lekarzy.

Policjanci z Lublina zapobiegli próbie samobójczej

W środę policjanci z 4 komisariatu zostali powiadomieni przez operatora numeru 112 o zgłoszeniu mieszkanki Śląska. Kobieta twierdziła, że przeglądając jedną z grup na popularnym portalu społecznościowym natrafiła na niepokojący wpis osoby pochodzącej z Lublina.

„Użytkownik forum w sposób zdecydowany deklarował zamiar popełnienia samobójstwa” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Uzyskaną informacją od razu zajęli się kryminalni z „czwórki”, którzy szybko nawiązali współpracę z funkcjonariuszami Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie

Podjęte ustalenia niemal natychmiast pozwoliły ustalić miejsce logowania użytkownika i już po kilkudziesięciu minutach do mieszkania w dzielnicy Felin zapukali policjanci.

„Początkowo nikt nie otwierał drzwi, jednak po chwili nadeszła mieszkająca tam kobieta, która wpuściła funkcjonariuszy do środka. Wewnątrz policjanci odnaleźli rozchwianego emocjonalnie 25-latka” – informuje kom. Gołębiowski.

Mężczyzna wymagał pomocy lekarza. Został przewieziony do jednego ze szpitali.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.