Napis MOTOR na stadionie Arena Lublin już gotowy. Brakuje jeszcze białego koloru. „Akcent na pewno się pojawi”

Napis MOTOR z krzesełek na trybunie Areny Lublin
Napis MOTOR z krzesełek na trybunie Areny Lublin | fot. Dominik Wąsik

Rozmieszczony na trybunach i składający się z pomalowanych krzesełek napis MOTOR na Arenie Lublin jest już gotowy. Brakuje jeszcze białego akcentu, lecz jak zapewnia zarządca obiektu, ten na pewno się pojawi. Stadion stał się również bardziej przyjazny dla osób z niepełnosprawnością.

Napis MOTOR na Arenie Lublin

W ostatnim czasie są prowadzone prace mające za zadanie zwiększenie identyfikacji piłkarskiego Motoru ze stadionem Arena Lublin. Klub w ostatnich tygodniach zorganizował z prawdziwego zdarzenia FanStore, który mieści na parkingu przed stadionem. Można tam kupić bilety i gadżety związane z Motorem Lublin.

Kolejnym elementem tych działań było utworzenie na trybunach Areny napisu z krzesełek MOTOR. Obecnie napis jest w kolorach niebieskim i żółtym. Aby można było mówić o identyfikacji z klubem, brakuje koloru białego, który jak zapewnia zarządca obiektu, wkrótce się pojawi.

Arena przyjazna dla osób z niepełnosprawnością

Zmiany na Arenie Lublin dotyczą również sektora gości.

Od teraz niepełnosprawni kibice przyjezdnych klubów będą mogli zasiąść z resztą fanów na trybunach, a nie na balkonie stadionu. Na sektorze C2, który jest sektorem przeznaczonym dla gości, pojawi się platforma najazdowa. Umożliwi ona osobom na wózkach oraz ich opiekunom wjazd na trybuny.

Obecnie na stadionie Arena Lublin utworzono osiem miejsc dla wózków, ale w każdej chwili może tę liczbę zwiększyć poprzez demontaż krzesełek z pierwszego rzędu. W Fortuna 1. lidze jest siedem klubów, które posiadają zorganizowane grupy kibiców z niepełnosprawnościami. Jeżdżą one za swoją drużyną po wszystkich stadionach.

Utworzenie takiego sektora wiąże się ze sporymi kosztami. Udało się jednak znaleźć sponsora, co pozwoliło pominąć trwające dłuższy czas procedury związane z zamówieniami publicznymi.

Zdjęcia

Rzecznik Motoru Lublin Bartłomiej Adamiak i wiceprezes MOSiRu Krzysztof Komorski na tle napisu MOTOR na Arenie Lublin
Rzecznik Motoru Lublin Bartłomiej Adamiak i wiceprezes MOSiRu Krzysztof Komorski na tle napisu MOTOR na Arenie Lublin | fot. Dominik Wąsik
Platforma najazdowa w sektorze C2 dla osób z niepełnosprawnością
Platforma najazdowa w sektorze C2 dla osób z niepełnosprawnością | fot. Dominik Wąsik
Sektor gości C2 dla kibiców z niepełnosprawnościami
Sektor gości C2 dla kibiców z niepełnosprawnościami | fot. Dominik Wąsik

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Wszystko wspaniałe ale brakuje jednej rzeczy, skoro po jednej stronie daliście napis MOTOR TO PO DRUGIEJ STRONIE NALEŻAŁOBY UMIEŚCIĆ NAPIS LUBLIN SKORO STADION ARENA ZNAJDUJE SIĘ W TYM MIEŚCIE NIE SĄDZICIE ŻE TAK POWINNO SIĘ STAĆ !!!