Napadli mężczyznę oczekującego na autobus. Zabrali mu telefon, pieniądze i papierosy

Napadli na mężczyznę na przystanku | fot. KMP Lublin

Policyjni wywiadowcy zatrzymali dwóch sprawców napadu na mężczyznę czekającego na przyjazd autobusu. Wykręcili mu ręce i zabrali pieniądze, telefon i papierosy.

Do rozboju doszło w miniony poniedziałek przed godz. 19 na dworcu autobusowym PKS przy Al. Tysiąclecia. Do czekającego na autobus 35-latka podeszło dwóch mężczyzn.

– Złapali go za ręce i zabrali mu pieniądze, telefon, a nawet paczkę papierosów. Przyglądała się temu towarzysząca im kobieta. Cała trójka szybko oddaliła się z miejsca – mówi Andrzej Fijołek z lubelskiej policji.

Powiadomiony o zdarzeniu oficer dyżurny z komendy miejskiej skierował na miejsce zdarzenia policyjnych wywiadowców, którzy z poszkodowanym rozpoczęli poszukiwania sprawców.

Kilka ulic dalej mężczyzna rozpoznał swoich oprawców. Cała trójka została zatrzymana. Okazało się, ze towarzysząca im kobieta jest poszukiwana do odbycia kary więzienia za niezapłacone grzywny.

– Dwaj mężczyźni to 34-latkowie, którzy byli już karani. Obaj w tym roku opuścili mury więzienia za popełnione przestępstwa. Jeden z nich odbywał karę za znęcanie, natomiast drugi za rozbój – informuje Andrzej Fijołek.

Dodatkowo okazało się, że obaj mężczyźni odpowiedzą za kradzież karty bankomatowej i wypłatę pieniędzy. 23 września okradli mężczyznę przy ul. Lubartowskiej.

Dziś obaj zostali doprowadzeni do prokuratury. Za popełnione przestępstwo rozboju znów grozi im więzienie.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.