Napadli mężczyznę oczekującego na autobus. Zabrali mu telefon, pieniądze i papierosy

Napadli na mężczyznę na przystanku | fot. KMP Lublin

Policyjni wywiadowcy zatrzymali dwóch sprawców napadu na mężczyznę czekającego na przyjazd autobusu. Wykręcili mu ręce i zabrali pieniądze, telefon i papierosy.

Do rozboju doszło w miniony poniedziałek przed godz. 19 na dworcu autobusowym PKS przy Al. Tysiąclecia. Do czekającego na autobus 35-latka podeszło dwóch mężczyzn.

– Złapali go za ręce i zabrali mu pieniądze, telefon, a nawet paczkę papierosów. Przyglądała się temu towarzysząca im kobieta. Cała trójka szybko oddaliła się z miejsca – mówi Andrzej Fijołek z lubelskiej policji.

Powiadomiony o zdarzeniu oficer dyżurny z komendy miejskiej skierował na miejsce zdarzenia policyjnych wywiadowców, którzy z poszkodowanym rozpoczęli poszukiwania sprawców.

Kilka ulic dalej mężczyzna rozpoznał swoich oprawców. Cała trójka została zatrzymana. Okazało się, ze towarzysząca im kobieta jest poszukiwana do odbycia kary więzienia za niezapłacone grzywny.

– Dwaj mężczyźni to 34-latkowie, którzy byli już karani. Obaj w tym roku opuścili mury więzienia za popełnione przestępstwa. Jeden z nich odbywał karę za znęcanie, natomiast drugi za rozbój – informuje Andrzej Fijołek.

Dodatkowo okazało się, że obaj mężczyźni odpowiedzą za kradzież karty bankomatowej i wypłatę pieniędzy. 23 września okradli mężczyznę przy ul. Lubartowskiej.

Dziś obaj zostali doprowadzeni do prokuratury. Za popełnione przestępstwo rozboju znów grozi im więzienie.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.