Napadł na placówkę pocztową. Uderzył jedną kasjerkę, a drugą odepchnął i kopnął. Ukradł ponad 11 tys. zł

Policjanci zatrzymali sprawcę napadu na placówkę pocztową przy ul. Jagiełły
Policjanci zatrzymali sprawcę napadu na placówkę pocztową przy ul. Jagiełły | fot. KMP Lublin

Policjanci zatrzymali 39-latka bez stałego miejsca zamieszkania, który napadł na placówkę pocztową przy ul. Jagiełły w Lublinie. Mężczyzna dokonał rozboju i ukradł ponad 11 tys. złotych.

Napad na placówkę pocztową

We wtorek (18.10) policjanci otrzymali zgłoszenie o dokonanym rozboju w placówce pocztowej przy ul. Jagiełły w Lublinie. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna po przeskoczeniu blatu biurka, uderzył jedną kasjerkę, a drugą odepchnął i kopnął. Następnie zabrał pieniądze w różnych nominałach. Wartość poniesionych strat wyniosła 11 530 złotych.

Pierwsi na miejsce zdarzenia przyjechali dzielnicowi z VI komisariatu policji. W pobliżu poczty na przystanku zauważyli mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi sprawcy. Ten na ich widok wbiegł do znajdującego się w pobliżu lokalu i tam próbował się ukryć. Dzielnicowi zatrzymali mężczyznę.

Okazał się nim 39-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna w chwili zatrzymania był agresywny i groził policjantom pozbawieniem życia oraz ich znieważył. Mundurowi ujawnili przy nim i zabezpieczyli całość skradzionej z poczty gotówki.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że zatrzymany 39-latek we wcześniejszych godzinach uszkodził poprzez kopnięcie błotnik zaparkowanej Dacii Duster. Natomiast wobec mieszkańca Lublina kierował groźby pozbawienia życia.

Sprawca jest znany policji

39-latek jest dobrze znany policjantom. W przeszłości był już notowany m.in. za rozbój i uszkodzenie mienia. W czwartek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał 4 zarzuty: rozboju, kierowania gróźb karalnych, znieważenia policjantów oraz uszkodzenia mienia. Za rozbój będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

W związku z tym grozi mu kara nawet do 18 lat więzienia. Sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury i zastosował wobec 39-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.