Napad na jubilera w Lublinie. Sprawcy po niemal roku od kradzieży zatrzymani na terenie miasta

Zatrzymanie sprawców napadu na jubilera w Lublinie
Zatrzymanie sprawców napadu na jubilera w Lublinie

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy napadli na sklep jubilerski w Lublinie. Grożąc właścicielowi bronią, skradli biżuterię, złoto oraz pieniądze. Straty oszacowano na blisko 3 miliony złotych. Teraz grozi im do 15 lat więzienia.

Sprawcy napadu na jubilera zatrzymani

Do napadu na jubilera doszło w marcu 2022 r. Do sklepu jubilerskiego przy ul. Turkusowej w Lublinie weszło trzech zamaskowanych mężczyzn. Grożąc właścicielowi bronią, skradli biżuterię z diamentami, złoto oraz pieniądze. Straty zostały wycenione na blisko 3 miliony złotych.

W ubiegłym tygodniu policja udostępniła nagranie z momentu napadu na jubilera. Rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie nadkom. Andrzej Fijołek twierdzi, że udostępnione nagranie nie przyczyniło się do zatrzymania sprawców, bo byli oni już wcześniej typowani jako sprawcy napadu.

Powiązane:

Prowadzone działania operacyjne doprowadziły do ustalenia sprawców napadu. Zatrzymanie miało miejsce we wtorek (17.01) w dwóch różnych lokalizacjach na terenie Lublina. Zatrzymani to 49-latek z Lublina i dwóch mieszkańców Łęcznej w wieku 28 i 43 lat.

Dalsza część tekstu pod zdjęciem

Policjanci zatrzymali sprawców napadu na jubilera w Lublinie
Policjanci zatrzymali sprawców napadu na jubilera w Lublinie | fot. KWP Lublin

Wszyscy byli już notowani. Obaj mieszkańcy Łęcznej m.in. za pobicie i włamanie, z kolei 49-latek za rozbój z niebezpiecznym narzędziem, wymuszenie, oszustwo i udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Policjanci w miejscu zamieszkania 49-latka ujawnili broń palną – pistolet.

Ustalenia śledczych doprowadziły również do zatrzymania trzech paserów, którzy pomogli sprawcom napadu upłynnić poza granicami kraju skradzione diamenty i złoto.

Wszyscy usłyszeli zarzuty. Wczoraj sąd na wniosek prokuratora zastosował tymczasowy areszt wobec 3 mężczyzn podejrzanych o napad. Sprawcom napadu grozi do 15 lat pozbawienia wolności, a paserom 5 lat.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Ta napewno nagaranie się nie przyczyniło ale bzdury gada ta policja, rok czasu nie mogli dojść kto to zrobil

  2. Wit, widzę że jesteś najlepiej poinformowany 🤣 Takie głupoty piszesz, jak infantylny kompleksiarz! Wstawili nagranie to pewnie krzyczałeś, że nieudolni, zatrzymali, to że pewnie ktoś im pomógł… A powiem Ci, że gow*o wiesz 😉 ale popłakać sobie tu możesz

  3. leonlbn Każdy się śmieje z obstawiania chaty na Żolibożu i tych „miesięcznic” prywatnych…ale biorą w tym udział i nikt się nie wyłamie. I za bezpodstawne zamykanie lokali i mandaty w pandemii.