Namierzyli ulicznego „artystę” po charakterystycznym plecaku. Mieszkaniec Lublina usłyszał zarzuty

Pomazał elewację Teatru Starego
Pomazał elewację Teatru Starego

Charakterystyczny plecak pozwolił ustalić sprawcę zniszczenia elewacji zabytkowego budynku Teatru Starego w Lublinie. Uliczny „artysta” jest już w rękach policji i usłyszał zarzuty. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Dziecięcy plecak zdradził ulicznego „artystę”

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 12 stycznia na terenie Starego Miasta w Lublinie. Z ustaleń w sprawie wynika, iż nieznany mężczyzna podszedł do elewacji Teatru Starego i pomazał pisakiem ścianę. Zawiadomienie w tej sprawie policjanci otrzymali 16 stycznia i od razu wiedzieli, kto stoi za tym aktem wandalizmu.

Funkcjonariusze bez trudu rozpoznali mężczyznę po charakterystycznym dziecięcym plecaku, który miał na sobie w chwili zdarzenia. Policjanci zatrzymali 48-letniego mieszkańca Lublina. Operacyjni udowodnili mu dokonanie uszkodzenia elewacji zabytkowego budynku.

Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty z ustawy o ochronie zabytków. Decyzją śledczych trafił pod dozór policji. Grozi mu nawet 8 lat więzienia.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.