Naładujesz telefon na… przystanku autobusowym w Lublinie. Pierwsza ładowarka już działa

Naładujesz telefon na... przystanku autobusowym w Lublinie. Pierwsza ładowarka już działa - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina

Na przystanku przy Ogrodzie Saskim można już naładować telefon komórkowy czy urządzenie mobilne. Zamontowano tam pierwszą w Lublinie, uliczną ładowarkę. Korzystanie z niej jest darmowe, a wystarczy mieć przy sobie kabel USB.

Na przystanku Ogród Saski 03 została zamontowana pierwsza uliczna ładowarka do telefonów komórkowych. Testowe urządzenie zostało zamontowane na wiacie przystankowej. Ze stacji ładującej korzystać może jednocześnie pięć osób, bo właśnie tyle posiada portów. Aby bezpłatnie naładować telefon lub inne urządzenie mobilne, wystarczy posiadać przy sobie kabel USB.

To pilotażowe rozwiązanie w postaci zamontowania jednej ładowarki, pozwoli sprawdzić funkcjonalność urządzenia zarówno pod kątem technicznym jak i zainteresowania ze strony pasażerów. Wówczas będą podejmowane decyzje o dalszym wyposażaniu przystanków w innych lokalizacjach.

Prace związane z wyposażeniem przystanku w urządzenie USB wykonało MPK Lublin, w ramach realizowanych przez spółkę zadań w zakresie bieżącego utrzymania infrastruktury przystankowej. Koszt przedsięwzięcia wyniósł ok. 530 zł.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.