Największy samolot świata Antonow An-225 Mrija wkrótce przeleci nad Lublinem

samolot na niebie Antonow An-225 Mrija
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

We wtorek na Lotnisku Chopina w Warszawie wyląduje największy transportowy samolot świata, który przywiezie do Polski sprzęt zabezpieczający do walki z epidemią koronawirusa.

Największy samolot świata leci do Polski

We wtorek, 14 kwietnia na warszawskim Lotnisku Chopina wyląduje największy transportowy samolot świata. Na pokładzie samolotu Antonow An-255 Mrija jest m.in 76 ton kombinezonów, 11 ton osłon na twarz i 9 ton masek. Transport sprzętu medycznego na zlecenie Kancelarii Premiera przygotowały spółki Skarbu Państwa – KGHM Polska Miedź i Grupę Lotos.

Antonow An-225 Mrija przeleci nad województwem lubelskim i Lublinem. Po godzinie 9 trzeba go wypatrywać na niebie. Na Lotnisku Chopina maszyna ma wylądować o godzinie 9:45. Lotnisko zapowiedziało transmisję na żywo z lądowania maszyny na warszawskim lotnisku.

AKTUALIZACJA: Największy samolot transportowy świata świata Antonow 225 Mrija nad Lublinem – ZDJĘCIA I WIDEO

antonow nad lublinem
Antonow An-225 Mrija przeleci nad Lublinem | fot. Flightradar24
antonow lubelskie
Trasa Antonow An-225 Mrija nad województwem lubelskim | fot. Flightradar24

Antonow An-225 „Mrija” („Marzenie”) ma 18 metrów wysokości i 84 metrów długości. Rozpiętość skrzydeł An-225 wynosi 88 metrów. Samolot napędzany jest sześcioma silnikami odrzutowymi. To czyni go największym transportowym samolotem na świecie.

Antonow był do tej pory w Polsce dwukrotnie, w 2003 w Poznaniu (zabierał ładunek – 128 ton) i dwa lata później w Katowicach (zabierał 3 śmigłowce do opryskiwania pól). Nigdy nie lądował w Warszawie.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. O ja Cię!… chyba się prosikam ze szczęścia. Są kraje które mają takie samoloty a my się cieszymy jak nad nami przeleci. Opanujcie się!

  2. Jest tylko jeden egzemplarz tego samolotu na świecie. Nie ma w kilku krajach, jest tylko w jednym ignorancie 😛

  3. Tak. A dokładniej Ukraina, nie ma innych samolotów tych rozmiarów. Drugi w stanie złomu remontują chinczycy