Największa w Polsce Wystawa Budowli z Klocków LEGO powstaje w Lublinie

Największa w Polsce Wystawa Budowli z Klocków LEGO powstaje w Lublinie - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina
Największa wystawa budowli z klocków LEGO w Lublinie

7 tirów klocków i sprzętu, 1000 m2 powierzchni, fantastyczne budowle z kilku milionów klocków Lego i Fun Park – strefa zabawy klockami to wszystko już od 10 września w Lublinie.

Nadchodząca jesień nie musi być ponura. Spędź ją w beztroskim i zawsze kolorowym świecie zbudowanym z klocków Lego. To będzie gratka nie tyko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Od 10 września do 27 października w Outlet Center Lublin przy ul. Mełgiewskiej 16D można podziwiać Największą w Polsce Wystawę Budowli z Klocków Lego.

Na 1000 m2 powierzchni powstaną niezwykłe budowle złożone z kilku milionów klocków. Wśród niemal 60 makiet zostanie zaprezentowana największa i najbardziej spektakularna budowla z klocków w Polsce, a także jedną z największych na świecie. Budowla, która pochłonęła ponad 500 000 elementów – ma 3 metry wysokości i 11 metrów długości. Mowa tu o największej na świecie rekonstrukcji TITANICA wybudowanej z klocków w skali 1:25.

Największego na świecie Titanica składającego się z 500.000 klocków
Największego na świecie Titanica składającego się z 500.000 klocków

Wystawa łączy zabawę i edukację. Eksponaty ukazują postacie, miejsca, a także wydarzenia znane z bajek czy filmów, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne – zarówno zabytkowe, jak i współczesne. Takie zestawienie pozwala nie tylko najmłodszym zwiedzającym na poszerzenie wiedzy z zakresu chociażby historii, geografii, czy architektury.

Ekspozycje jakie będziemy mieli możliwość zobaczyć w Lublinie to m.in.:

Titanic
Zbudowana z pół miliona klocków w skali 1:25 budowla ma 11 metrów długości i blisko 3 metry wysokości. Makieta Titanica powstała z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów, a zwiedzający oprócz podziwiania bryły statku, będą mieli również okazję zajrzenia do jego wnętrza.

Interaktywna Mapa Europy
Wykonana w całości z klocków interaktywna, ogromna mapa Europy pokazuje granice państw, ich stolice, flagi, a także europejskie księstwa. Dzięki niej, nie tylko najmłodsi zwiedzający będą mogli poszerzyć wiedzę dotyczącą najważniejszych organizacji europejskich.

Instrumenty muzyczne
Makieta edukacyjna przedstawiająca popularne instrumenty muzyczne takie jak: gitara, trąbka, perkusja, akordeon i skrzypce. Zwiedzający będą mieli okazję nie tylko zobaczyć instrumenty wykonane z tego nietypowego budulca, ale także posłuchać każdego z nich.

Makiety „Stan wojenny”
Pierwsza makieta obnaża codzienność stanu wojennego z wszechobecnymi kolejkami w sklepach, charakterystycznymi obwieszczeniami na murach i scenografią wnętrza mieszkania z tamtego okresu. Całość w scenerii typowej dla tych czasów – zobaczymy sklep Pewex, bar mleczny i supersam, a na ulicach maluchy, syreny oraz duże fiaty. Druga natomiast przedstawia miasto nocą, gdy po ogłoszeniu przez generała Jaruzelskiego 13 grudnia 1981 roku stanu wojennego na ulice wyjechały czołgi i wozy opancerzone oraz wprowadzona była godzina milicyjna.

10959346_514075335401386_1338803096676547046_n

Niezapomniane wrażenia zapewnią wykonane z klocków Lego makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami szybkich kolei europejskich: Pendolino, ICE, TGV, podróżujące pomiędzy dworcami centralnymi Warszawy, Berlina i Paryża. Hitem wystawy jest replika Pałacu Kultury. Pojawi się sporo budowli unikatowych, takich jak mistrz Yoda z Gwiezdnych Wojen, Super Star Destroyer czy Opera w Sydney. Wyjątkowym dodatkiem są także eksponaty autorskie, m.in. makieta „Atak Hord” na której znajduje się około 3500 minifigur czy kompleks starożytnego FORUM ROMANUM. Ciekawość zwiedzających niewątpliwie zwrócą makiety prezentujące lądowanie człowieka na księżycu oraz historyczny moment zburzenia muru berlińskiego.

Na wystawie coś dla siebie znajdą także miłośnicy nowoczesnych technologii. Wśród eksponatów pojawia się bowiem seria zaprogramowanych robotów, które reagują np. na ruch oraz seria LEGO Technic

Strefa zabawy

W Lublinie organizator wystawy stworzył miejsce do zabaw klockami Lego dla dzieci w każdym wieku. Na specjalnie wydzielonej powierzchni znajduje się strefa do zabaw Duplo, stoliki do zabawy klockami Lego, przestrzeń do tworzenia konstrukcji z ogromnych klocków, a także wiele innych atrakcji. Ponadto dzieci, które własnoręcznie wybudują pojazdy będą mogły przetestować je na specjalnie przygotowanych torach zjazdowych, a wytrzymałość budowli sprawdzić na platformie wibracyjnej.

Cennik oraz pozostałe informacje można zobaczyć na stronie organizatora Wystawa klocków

 

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jaaaa nie mogę się doczekać! :)) widziałam kiedyś wystawę klocków lego, pozostaję pod wrażeniem, z chęcią się wybiorę!