Najstarsza piekarnia w Lublinie zapowiada podwyżkę cen pieczywa. „Wzrost ceny gazu o blisko 900 proc.”

Piekarnia Kuźmiuk jest najstarszą piekarnią w Lublinie
Piekarnia Kuźmiuk jest najstarszą piekarnią w Lublinie | fot. Piekarnia Kuźmiuk

Kupując w najbliższym czasie pieczywo, możemy się zdziwić. Piekarnie zapowiadają wzrost cen pieczywa. Wszystko przez wzrost cen gazu i prądu. Wzrost cen pieczywa zapowiedziała już najstarsza piekarnia w Lublinie.

Wzrost cen pieczywa

Wzrost cen w 2022 r. nie będzie dla Polaków żadnym zaskoczeniem, zadziwić może jedynie jego skala. Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził nowe taryfy cen gazu i prądu na ten rok. Rachunki za prąd wzrosną średnio o 24 proc. Dużo więcej zapłacimy za gaz.

W nowej taryfie PGNiG ceny gazu są wyższe o ok. 83 proc., natomiast stawki opłat abonamentowych pozostały na niezmienionym poziomie. Oznacza to wzrost średnich płatności w części rachunku dotyczącej obrotu o ok. 77 proc.

Wynika z tego, że rachunek za gaz dla klientów indywidualnych wzrośnie w 2022 r., a w każdym razie w pierwszych jego tygodniach, średnio o 54 proc. Natomiast nawet o kilkaset procent mogą być wyższe w przypadku odbiorców biznesowych, którzy korzystają z innych taryf.

Podwyżka rachunków dotknęła m.in. najstarszą lubelską piekarnię, która funkcjonuje przy ul. Furmańskiej 4 od 1944 roku. Właściciele Piekarni Kuźmiuk poinformowali, że w najbliższym czasie należy spodziewać się podwyżki cen pieczywa. Jak tłumaczą, powodem podwyżki cen są rachunki za gaz.

„Nowa taryfa na gaz. Podwyżka dla nas 887 proc. Prosimy nie pytać nas w najbliższym czasie, dlaczego pieczywo zdrożało. Co dalej? Myślimy” – czytamy na profilu Piekarni Kuźmiuk.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Dziękujemy PISIORY za wszystko 500 i inne a teraz się zacznie wasze je*ane podatki cukrowe i h*j wie co jeszcze do wiosny ludzie będą na ulicy wyjdą

  2. Wina po stronie właściciela piekarni bo można było podpisać kontrakt na stałą cenę jak ja na 105 zł i to do końca 2023 i teraz nie lamętować i straszyć klientów podwyżkami pieczywa Ja u siebie utrzymam poziom cen dotychczasowych – po to są tego typu oferty od sprzedawców gazu i ee

  3. Zarządca nieruchomości w Lublinie SM Czuby Lublin osiedlu Ruta ul Watykańska 6 8 i 10 przez przeszło 31 lat doprowadził budynki d Katastrofy budowlanej