Najpierw marznące opady, potem krótka odwilż. Synoptycy ostrzegają też przed wichurami

marznący deszcz ślisko plucha deszczowo
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia meteorologiczne. Dziś należy spodziewać się marznących opadów, którym będzie towarzyszyć odwilż. Jutro do naszego regionu wkroczą wichury.

Marznące opady, odwilż i wichury

Przed marznącymi opadami IMGW ostrzega mieszkańców województwa lubelskiego. Synoptycy prognozują wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujące gołoledź. Ostrzeżenia będą ważne od godziny 02 do 12 w czwartek.

IMGW zamierza także wydać ostrzeżenie przed silnym wiatrem, który wkroczy do naszego regionu w piątek. Synoptycy prognozują wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu i północnego zachodu.

Czym są marznące opady?

Wilgoć lub krople deszczu opadają na podłoże o temperaturze niższej od zera i same zamarzają.

Czym jest gołoledź?

Płatki śniegu napotykają warstwę ciepłego powietrza, topnieją i stają się kroplami deszczu, które w zetknięciu z wychłodzonym przedmiotem zamarzają.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.