Najmniejsza kawalerka w Lublinie ma… 11 metrów. Nie zgadniecie, ile kosztuje. I nie, to nie jest żart

projekt mieszkania
Projekt mieszkania | fot. Adobe Stock

Na jednym z portali z ofertami nieruchomości pojawiło się ogłoszenie z Lublina, w którym znajduje się bardzo ciekawa propozycja sprzedaży mikrokawalerki o powierzchni… 11 metrów kwadratowych. Zdziwienie budzi nie tylko metraż, ale też cena.

„Kawalerka” wielkości komórki za ponad 100 tysięcy złotych

Kilka dni temu na portalu z ogłoszeniami nieruchomości pojawiła się oferta sprzedaży mikrokawalerki w lubelskiej dzielnicy Dziesiąta. Lokal ma 11 m kw. i został wyceniony na 110 000. Daje to 10 000 zł/m kw. Mniej więcej tyle, ile kosztują nowe mieszkania w powstających obecnie w Lublinie inwestycjach.

W ogłoszeniu czytamy: „Kawalerka o metrażu 11 m2 składająca się z jednego pomieszczenia z aneksem kuchennych, oddzielnej łazienki oraz części sypialnianej w antresoli. Położona w kompleksie mieszkań, w budynku wielorodzinnym, na parterze”.

Niestety, nie możemy pokazać zdjęć wnętrza tej nieruchomości, ale postaramy się je dokładnie opisać. Na wejściu od razu po prawej stronie mamy aneks kuchenny, który składa się z kilku szafek, lodówki i pralki. W aneksie jest zlewozmywak, ale nie zmieściły się kuchenka ani płyta grzewcza.

Zaraz po wejściu do środka mamy drewniane schody, które prowadzą do łóżka na antresoli. Pod antresolą znajdują się drzwi do łazienki. Tam znalazło się miejsce na tradycyjną toaletę, prysznic i umywalkę. W „mieszkaniu” znajduje się ogrzewanie elektryczne.

Przypomnijmy, że ustawodawca określił minimalny metraż mieszkania w par. 94. Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. „Mieszkanie powinno mieć powierzchnię użytkową nie mniejszą niż 25 m kw” – czytamy. Tyle że dotyczy to nowego budownictwa.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.