Najbliższe noce z przymrozkami. Temperatura przy gruncie może spaść poniżej -2 stopni. Szczegółowa prognoza

przymrozek roślina
Przymrozek | fot. pixabay.com

Zapowiadane od dłuższego czasu ochłodzenie występuje już w Polsce. Dziś temperatury w ciągu dnia oscylują w okolicach 8 stopni Celsjusza, podobnie będzie w nadchodzących dniach. Nocą wystąpią przymrozki. Sprawdźmy szczegóły.

Najbliższe noce przyniosą przymrozki

Nadchodząca noc z wtorku na środę (16/17.04) przyniesie niebo całkowicie wolne od chmur. Prędkość wiatru będzie praktycznie zerowa. Oznacza to więc idealne warunki do spadków temperatury. Według wyliczeń modeli temperatura na wysokości 2 m nadchodzącej nocy wyniesie 2°C.

Z uwagi na idealne warunki do spadków temperatury, jest spora szansa, że temperatura będzie o wiele niższa, i już tej nocy w Lublinie zanotujemy nawet 2°C poniżej zera. Przy gruncie będzie o około 3°C zimniej.

Środa (17.04) z porywami wiatru do 35 km/h. Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą 11°C. Na niebie pojawi się dużo rozpogodzeń. Nie zapomnijcie wziąć parasoli, ponieważ w godzinach popołudniowych mogą wystąpić przelotne opady deszczu.

Nocą ze środy na czwartek (17/18.04) nad regionem spodziewamy się licznych rozpogodzeń. Temperatura może spaść do około zera. Wiatr w porywach do 20 km/h.

W czwartek (18.04) dominować będzie zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu. Na termometrach zobaczymy 8°C. Porywy wiatru osiągną prędkość 45 km/h, co może negatywnie wpłynąć na odczucie temperatury. Z pewnością na ten dzień przydadzą się zimowe ubrania.

Źródło: IMGW, Paweł Reducha, meteolu.pl

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.