Nagrody w „Lubelskiej Lidze IT” rozdane

Gala wręczenia nagród
Lubelska Liga IT - rozdanie nagród | fot. Miasto Lublin

Zakończył się konkurs „Lubelska Liga IT”, w którym rywalizowali uczniowie lubelskich szkół. Najlepsi uczestnicy oraz szkoły otrzymali nagrody podczas uroczystej ceremonii.

Poznaliśmy młode talenty IT w Lublinie

Podczas trwającego trzy tygodnie konkursu „Lubelska Liga IT” uczniowie szkół podstawowych, liceów i techników z Lublina rywalizowali w ramach pilotażowego programu „Lublin – Edukacyjna Przyszłość IT”. 18 czerwca odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla najlepszych uczestników oraz szkół.

– Lubelska Liga IT jest doskonałym przykładem, jak ważne jest wspieranie młodych talentów w dziedzinie nowoczesnych technologii. Rozwój kompetencji cyfrowych naszych uczennic i uczniów to inwestowanie w przyszłość miasta oraz regionu – powiedział Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania.

Wyniki konkursu

Konkurs, organizowany przez firmę CyberSkiller, obejmował trzy cotygodniowe etapy, które wyłoniły najlepszych uczestników w każdej kategorii: szkoły podstawowe, licea i technika. W sumie przyznano 30 nagród, ufundowanych przez CyberSkiller oraz partnerów Yubico i ePrinus. Dodatkowo, najlepsze szkoły otrzymały dostęp do platformy CyberSkiller oraz szkolenie z zakresu cyberświadomości dla nauczycieli.

– Konkurs to kolejny kamień milowy w programie pilotażowym realizowanym w lubelskich szkołach. Wyniki konkursu i ponad 50 tys. rozwiązanych zadań są dowodem na sukces – podkreślił prof. Bogdan Księżopolski, Prezes CyberSkiller.

Gala rozdania nagród Lubelska Liga IT
Lubelska Liga IT – rozdanie nagród | fot. Miasto Lublin

Zwycięzcy

Kategoria szkoła podstawowa:

  • Szkoła Podstawowa nr 48 im. Józefa Piłsudskiego
  • Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami integracyjnymi im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej
  • Szkoła Podstawowa nr 21 im. Królowej Jadwigi

Kategoria liceum:

  • II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego
  • XXIII Liceum Ogólnokształcące im. Nauczycieli Tajnego Nauczania
  • I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica

Kategoria technikum:

  • Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki
  • Zespół Szkół Ekonomicznych im. Augusta i Juliusza Vetterów
  • Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego

Przyszłość IT w Lublinie

„Lublin – Edukacyjna Przyszłość IT” to największy program w Polsce, który łączy innowacyjność w realizacji podstawy programowej z informatyki z budowaniem świadomości w zakresie cyberbezpieczeństwa. Program jest realizowany we współpracy z firmą CyberSkiller, a patronat honorowy objął Państwowy Instytut Badawczy NASK.

Co sądzicie o wynikach konkursu „Lubelska Liga IT”? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach i udostępnijcie artykuł, aby więcej osób dowiedziało się o sukcesach młodych talentów z Lublina!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.