Nadciąga śnieżyca ze wschodu. Spadnie do 10 cm mokrego śniegu, IMGW wydało ostrzeżenie pogodowe

Zalegające błoto pośniegowe na ulicach Lublina
Zalegające błoto pośniegowe na ulicach Lublina | fot. Dominik Wąsik

W czwartek na wschodzie Polski pojawią się opady intensywnego śniegu, związane ze strefą opadową frontu ciepłego, który od rana będzie przemieszczał się ze wschodu na zachód naszego kraju. IMGW wydał ostrzeżenia dla województwa lubelskiego.

Nadciągają intensywne opady śniegu

W czwartek (6.04) wschodnia połowa Polski będzie szczelnie przykryta chmurami z opadami mieszanymi i okresami porywistym wiatrem. Najpierw występować będą opady śniegu, następnie tuż po nich padać będzie deszcz ze śniegiem, potem sam deszcz, okresami o charakterze marznącym, a więc na drogach zrobi się naprawdę ślisko i niebezpiecznie.

Śnieg będzie się topił, ale początkowo może powodować przyrost pokrywy śnieżnej w województwie lubelskim do nawet 10 cm. Natężenie opadów będzie prawdziwie zimowe, bo lokalnie mogą one być umiarkowane i silne oraz ograniczać widzialność, przez co dodatkowo utrudniać podróżowanie i poruszanie się.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w związku z nadciągającymi opadami śniegu wydał ostrzeżenia pogodowe dla całego województwa lubelskiego. W czwartek 6 kwietnia prognozowane są opady śniegu, powodujące miejscami przejściowe utworzenie się pokrywy śnieżnej do 10 cm. Prawdopodobieństwo wystąpienia opadów oszacowano na 80 proc.

Prognozowane opady śniegu 6 kwietnia o godz. 7:00
Prognozowane opady śniegu 6 kwietnia o godz. 7:00

Przypomnijmy, że wciąg dla naszego regionu obowiązuje ostrzeżenie IMGW przed przymrozkami. Prognozowany jest spadek temperatury powietrza w nocy poniżej 0°C. Temperatura minimalna ze środy na czwartek (5/6.04) wyniesie od -3°C do 0°C, przy gruncie -5°C do -2°C. Temperatura maksymalna w dzień od 2°C do 5°C.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.