Nadciąga siarczysty mróz. Wyjmijcie ciepłe czapki i rękawiczki

winter 3165102 1280
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Zima ostro zaatakuje już w najbliższych dniach. Meteorolodzy ostrzegają przed siarczystym mrozem, który nadciąga nad Polskę. Temperatura spadnie nawet do -15 stopni Celsjusza.

W ciągu najbliższych kilku dni znacznie spadnie temperatura w całym kraju, ale największe mrozy nawiedzą Polskę na początku najbliższego tygodnia – ostrzegają synoptycy. Znad północno-wschodniej Europy będzie napływać coraz chłodniejsze, ale też i dość suche powietrze arktyczne za sprawą wyżu znad Skandynawii i północno-zachodniej Rosji.

Według prognoz meteorologów najchłodniejsze mają być najbliższa niedziela i poniedziałek. W ciągu dnia temperatura maksymalna na Lubelszczyźnie wyniesie -10, -8 stopni. Nocami słupki rtęci mogą pokazać nawet piętnastostopniowy mróz.

Poza mrozem w najbliższych dniach możemy się spodziewać także sporego zachmurzenia, ale z większymi przejaśnieniami, a lokalnie także słonecznych godzin. Wiatr będzie słaby, zmienny, z przewagą południowo-wschodniego. Lokalnie może trochę poprószyć śnieg.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.