Nadciąga fala wezbraniowa na Wiśle. Podnosi się stan wody w Annopolu i Puławach

Podnosi się stan Wisły w Puławach
Podnosi się stan Wisły w Puławach | fot. Miasto Puławy

W związku z przechodzeniem kulminacji fali wezbraniowej na Wiśle ogłoszono na terenie powiatu kraśnickiego i puławskiego pogotowie przeciwpowodziowe.

Nadciąga fala wezbraniowa na Wiśle

„W związku z przemieszczaniem się kulminacji fali wezbraniowej na Wiśle obserwowany będzie dalszy wzrost poziomu wody, przy przekroczonym stanie ostrzegawczym w profilu Annopol. W profilu Zawichost zostanie przekroczony stan alarmowy” – mówi Artur Franczy z Biura Prognoz Hydrologicznych w Krakowie.

Mając na uwadze występujące przekroczenia stanów ostrzegawczych wód na posterunkach wodowskazowych na rzece Wiśle, wojewoda lubelski Lech Sprawka ogłosił z dniem 3 września 2021 r. od godz. 12.30 pogotowie przeciwpowodziowe dla powiatów: kraśnickiego, opolskiego, puławskiego, gmin: Annopol, Józefów nad Wisłą, Łaziska, Wilków, Puławy, Kazimierz Dolny i Janowiec oraz miast: Józefów nad Wisłą i Puławy.

Wojewoda lubelski zobowiązał wójtów, burmistrzów, prezydentów i starostów z ww. terenów oraz wszystkie służby zabezpieczenia przeciwpowodziowego do podejmowania niezbędnych czynności organizacyjnych i technicznych w celu zminimalizowania mogącego powstać zagrożenia dla życia, zdrowia lub mienia oraz zagrożenia środowiska.

Stan wody na Wiśle 03.09.2021, godz. 14.00

  • Annopol – 520 cm (500 cm stan ostrzegawczy / 550 cm stan alarmowy)
  • Puławy – 471 cm (450 cm stan ostrzegawczy / 550 cm stan alarmowy)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.