Nadchodzi załamanie pogody. Burze z gradem oraz intensywne ulewy

Zdjęcie ilustracyjne | pixabay

Pogoda w czwartek jeszcze upalna, ale czekają nas burze i grad. Meteorolodzy wydali ostrzeżenie drugiego stopnia dla naszego województwa.

W czwartek za sprawą niżu znad Skandynawii do Polski będzie napływać gorąca i niestabilna masa powietrza zwrotnikowego, w której mogą rozwinąć się ośrodki burzowe.

Początkowo mogą mieć postać izolowanych komórek organizujących się w silne superkomórki burzowe, natomiast później, z upływem czasu mogą się łączyć w spore klastry komórek burzowych. Wieczorem nie wyklucza się rozwinięcia liniowego układu konwekcyjnego.

Ostrzeżenie 2. stopnia dla województwa lubelskiego

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed niebezpieczną pogodą. Dla województwa lubelskiego jest to ostrzeżenie drugiego stopnia z trzy stopniowej skali.

IMGW prognozuje wystąpienie burz z opadami deszczu o sumie 15-30 litrów na metr kwadratowy, lokalnie do 50 l/mkw. oraz porywami wiatru do 90 kilometrów na godzinę. Miejscami pojawi się grad.

Alerty obejmują wszystkie powiaty. Ostrzeżenia obowiązują od czwartku godz. 18.00 do piątku do godz. 3.00.

FOT. POLSCY ŁOWCY BURZ
Źródło: IMGW / Polscy Łowcy Burz


WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.