Nadchodzi fala siarczystych mrozów. Za tydzień termometry wskazywać mogą nawet -25 stopni!

winter 581101 1280 min e1452358362683

Zima nie daje za wygraną i nie odpuszcza. Szykuję się kolejny poważny epizod zimowy. Na początku spadnie śnieg, później znów zmrozi. Temperatura na termometrach będzie wskazywać poniżej -20 stopni.

W tym tygodniu na jakieś dodatnie temperatury nie mamy co liczyć, za dnia będzie kilka stopni na minusie, a nocami temperatura będzie spadała do -10 stopni. Dodatkowo będzie padał śnieg, co będzie tylko powiększało i tak już sporą pokrywę śnieżną.

Z weekendem nadejdą mrozy

Cyrkulacja wschodnia nie odpuszcza i co raz nam podsyła mroźne powietrze z dalekiego wschodu. Pod koniec tygodnia kolejna porcja Arktyki dotrze do nas, sprawiając, że znów zrobi się niebezpiecznie dla osób bezdomnych. Rozkład potężnych wyżów na wschodzie europy doprowadził, że zima zagościła w Polsce na dobre.

Autor: Info Meteo
Autor: Info Meteo

Od piątku powietrze zacznie dawać się w kość, temperatury zaczną się zbliżać do 20 kresek na minusie. Apogeum mrozów ma nastąpić w poniedziałkowy poranek, tego dnia termometry mogą wskazywać -23 a niektóre modele wyliczają nawet -25 stopni!!

Pamiętajmy!

Ze względu, że do fali mrozów zostało jeszcze kilkadziesiąt aktualizacji, to prognozy mogą być obarczone błędem. Miejmy nadzieje, że prognozy ulegną zmianie.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Niektórych dziwią przypadki mrozu w styczniu 🙂 a dla mnie spoko lubię taki klinat.