Nad Lublinem i regionem latał dziś helikopter. W jakim celu?

Wtorkowy lot helikoptera nad Lublinem
Wtorkowy lot helikoptera nad Lublinem | fot. Flightradar24

Co to za helikopter lata nad Lublinem i regionem? Czytelnicy, którzy widzieli nisko latający śmigłowiec, pytają czy są powody do obaw i czy ma to związek z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej.

Helikopter nad Lublinem 14.09.2021

Tajemniczy śmigłowiec wcale nie okazuje się być taki tajemniczy. Jak się dowiedzieliśmy była to maszyna Leonardo HH139B należąca do PZL-Świdnik. Jest to nowy wariant AW139, który został dostosowany do wymagań włoskich Sił Zbrojnych. 

Śmigłowiec wystartowała o godz. 10.10 z terenu lotniska w Świdniku. Następnie udał się w kierunku Kalinówki koło Lublina. Następnym kierunkiem był Zalew Zemborzycki, gdzie maszyna krążyła nad zbiornikiem wodnym.

Kolejnym puntem trasy był lot w okolicy miejscowości Szerokie i Dąbrowica. Na sam koniec śmigłowiec krążył nad dzielnicą Choiny, by następnie powrócić na teren Portu Lotniczego Lublin. Wysokość lotu helikoptera wynosiła ok. 500 metrów.

Lot śmigłowca HH139B był prawdopodobnie lotem pokazowym nowej maszyny. O potwierdzenie tych informacji skierowaliśmy się do rzecznika prasowego PZL-Świdnik. Po otrzymaniu odpowiedzi zaktualizujemy materiał.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.