Naciągacze wciskają ludziom róże. W ten sposób zbierają pieniądze na rzekome leczenie chorego syna

Naciągacze wciskają przechodniom róże na deptaku
Naciągacze wciskają przechodniom róże na deptaku | fot. Dominik Wąsik

Mieszkańcy Lublina zaalarmowali nas o grupie Romów, którzy dziś natarczywie wciskali przechodniom róże. Gdy ktoś już zdecydował się wziąć różę od jednego z nich, po chwili otrzymywał notes z deklarowaną kwotą wpłaty.

Wciskają przechodniom róże

Romów można było dziś spotkać na Placu Litewskim, deptaku i Starym Mieście. Każdy z mężczyzn miał przy sobie bukiet czerwony róż, z którym zaczepiał każdą napotkaną osobę. Nie jest łatwo zgadnąć, że prowadzą sprzedaż, ponieważ kwiat wręczają przechodnim niczym prezent.

Gdy ktoś zdecyduje się wziąć różę, a następnie spróbuje oddalić się, ci biedną za nim i pokazują notes, w którym na lewej stronie jest zdjęcie jakiegoś dziecka z informacją o zbiórce pieniędzy na jego leczenie. Natomiast na prawej stronie widnieją dane osób, które zdecydowały się wpłacić, wraz z deklarowaną kwotą wpłaty.

Problem w tym, że handel ten nie jest legalny, a odmowa kupna róży często kończy się wyzwiskami. Zjawisko natarczywej sprzedaży róż jest znane od kilku lat. Każdy przypadek próby wyłudzenia danych i pieniędzy należy bezpośrednio zgłosić na policję pod nr telefonu 112.

Naciągacze wciskają przechodniom róże
Naciągacze wciskają przechodniom róże
Naciągacze wciskają przechodniom róże
Naciągacze wciskają przechodniom róże

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.