Nabór wniosków 800+. Nowe zasady od 1 lutego Wniosek złożysz wyłącznie drogą elektroniczną. Kiedy wypłaty 800 + w 2024

800 plus bus w Polsce
800 plus bus w Polsce fot. twitter Kancelaria Premiera

Od 1 lutego danego roku, masz możliwość złożenia elektronicznego wniosku o świadczenie wychowawcze na nowy okres, trwający od 1 czerwca do 31 maja roku następnego. To świadczenie przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat. Warto zaznaczyć, że świadczenie 800+ jest przyznawane niezależnie od Twoich dochodów.

Zbliża się termin składania wniosków o 800+

Począwszy od lutego bieżącego roku, rodzice i opiekunowie mają możliwość składania wniosków o świadczenie wychowawcze w zakresie programu Rodzina 800+. Nowy okres świadczeniowy, obejmujący czas od czerwca 2024 r. do końca maja 2025 roku, będzie przedmiotem tych wniosków.

Wnioski o nowe świadczenie 800+ przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Lublinie
Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Jak złożyć wniosek o 800 plus w 2024r

Rodzice lub opiekunowie, którzy chcą zgłosić dziecko do świadczenia 800 plus, mają do dyspozycji kilka metod złożenia wniosku. Do ich dyspozycji przygotowano cztery różne platformy informatyczne. Wniosek o 800 plus, przyjmowany jest wyłącznie drogą elektroniczną.

  • Portal Emp@tia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
  • Platformę PUE ZUS
  • aplikację mobilną mZUS
  • bankowość  elektroniczną

Ważne daty dotyczące 800 plus w 2024 roku

Czas wypłaty świadczenia jest uzależniony od terminu złożenia poprawnie wypełnionego wniosku. Rodzice i opiekunowie, którzy złożą wnioski pomiędzy 1 lutego a 30 kwietnia tego roku, otrzymają środki do 30 czerwca tego samego roku. W przypadku składania wniosku w maju Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci środki do 31 lipca 2024 r., uwzględniając wyrównanie kwoty od czerwca.

pieniądze gotówka 100 200 500 złotych
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

800 plus wyłącznie w formie przelewu

Realizowanie wniosku w sprawie przyznania świadczenia wychowawczego przez ZUS odbywa się w formie elektronicznej. Przyznanie świadczenia 800+ odbywa się wyłącznie w formie bezgotówkowej, na wskazany przez wnioskodawcę konto bankowe.

Komu przysługuje 800 plus w 2024 roku

Każde dziecko do ukończenia 18. roku życia ma prawo do comiesięcznego świadczenia w wysokości 800 zł. To świadczenie przysługuje niezależnie od poziomu dochodów rodziny.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.