Od 1 lutego danego roku, masz możliwość złożenia elektronicznego wniosku o świadczenie wychowawcze na nowy okres, trwający od 1 czerwca do 31 maja roku następnego. To świadczenie przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat. Warto zaznaczyć, że świadczenie 800+ jest przyznawane niezależnie od Twoich dochodów.
Zbliża się termin składania wniosków o 800+
Począwszy od lutego bieżącego roku, rodzice i opiekunowie mają możliwość składania wniosków o świadczenie wychowawcze w zakresie programu Rodzina 800+. Nowy okres świadczeniowy, obejmujący czas od czerwca 2024 r. do końca maja 2025 roku, będzie przedmiotem tych wniosków.
Wnioski o nowe świadczenie 800+ przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną.
Jak złożyć wniosek o 800 plus w 2024r
Rodzice lub opiekunowie, którzy chcą zgłosić dziecko do świadczenia 800 plus, mają do dyspozycji kilka metod złożenia wniosku. Do ich dyspozycji przygotowano cztery różne platformy informatyczne. Wniosek o 800 plus, przyjmowany jest wyłącznie drogą elektroniczną.
- Portal Emp@tia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
- Platformę PUE ZUS
- aplikację mobilną mZUS
- bankowość elektroniczną
Ważne daty dotyczące 800 plus w 2024 roku
Czas wypłaty świadczenia jest uzależniony od terminu złożenia poprawnie wypełnionego wniosku. Rodzice i opiekunowie, którzy złożą wnioski pomiędzy 1 lutego a 30 kwietnia tego roku, otrzymają środki do 30 czerwca tego samego roku. W przypadku składania wniosku w maju Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci środki do 31 lipca 2024 r., uwzględniając wyrównanie kwoty od czerwca.
800 plus wyłącznie w formie przelewu
Realizowanie wniosku w sprawie przyznania świadczenia wychowawczego przez ZUS odbywa się w formie elektronicznej. Przyznanie świadczenia 800+ odbywa się wyłącznie w formie bezgotówkowej, na wskazany przez wnioskodawcę konto bankowe.
Komu przysługuje 800 plus w 2024 roku
Każde dziecko do ukończenia 18. roku życia ma prawo do comiesięcznego świadczenia w wysokości 800 zł. To świadczenie przysługuje niezależnie od poziomu dochodów rodziny.
Dodaj swój komentarz