Na wjeździe do Łęcznej powstanie nowy most. Obecny jest już w złym stanie technicznym

Most w ciągu DK82 na wjeździe do Łęcznej
Most w ciągu DK82 na wjeździe do Łęcznej | fot. GDDKiA

Na początku przyszłego roku ma rozpocząć się budowa nowego mostu w ciągu drogi krajowej nr 82 na wjeździe do Łęcznej od strony Lublina. GDDKiA ogłosiła właśnie przetarg.

Nowy most w Łęcznej

Nowy most nad rzeką Wieprz powstanie obok istniejącego obiektu – po lewej stronie, jadąc od Lublina. Będzie szerszy od dotychczasowego. Jezdnia będzie mieć siedem metrów szerokości, a po obu stronach powstaną półmetrowe opaski bezpieczeństwa oraz ciągi pieszo-rowerowe o szerokości 2,9 metra.

Konstrukcja mostu będzie przystosowana do obciążeń do 50 ton. Dzięki budowie w nowej lokalizacji, zmniejszy się też liczba kolizji z istniejącymi sieciami kanalizacyjnymi i wodociągowymi w trakcie prowadzenia prac, a oś drogi oddali się od zabudowy mieszkalnej. W ramach inwestycji planowana jest także budowa ekranu dźwiękochłonnego.

Rozpoczęcie prac planowane jest w I kwartale 2022 roku, a zakończenie na przełomie 2023 i 2024 roku. Stary obiekt wykorzystany będzie jako most objazdowy na czas prowadzonych robót.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.