Na targowiskach pojawiły się już pierwsze polskie truskawki. Jakie ceny w Lublinie?

20 złotych za kilogram truskawek na targowisku w Lublinie
Truskawki na targowisku w Lublinie: cena | fot. Dominik Wąsik

Na targowiskach w Lublinie pojawiły się już pierwsze tegoroczne truskawki z polskich plantacji. Ceny za polskie truskawki są bardzo zróżnicowane. Kilogram truskawek kosztuje od 18 do 22 złotych.

Po ile są truskawki

Odwiedziliśmy jedno z najpopularniejszych targowisk w Lublinie. Dokładnie chodzi o targowisko przy ul. Ruskiej. Tam polskie truskawki są już dostępne u większości sprzedających. Cena truskawek waha się od 18 do 22 złotych za kilogram. Mimo wysokiej ceny truskawek jest spore zainteresowanie kupujących.

Sprzedawcy informowali, że mają już tylko te z Polski. Polecali, by sprawdzać ceny codziennie, ponieważ z tygodnia na tydzień ceny za truskawki powinny spadać, jednak trudno im było określić, na jakim poziomie się utrzymają.

Najczęściej zadawane pytania

Jak myć truskawki?

Aby dokładnie umyć truskawki, należy postępować zgodnie z poniższymi krokami:
1) Przygotuj miskę wypełnioną chłodną wodą.
2) Odetnij szypułki i usunięte zepsute lub niezdrowe części.
3) Umieść truskawki w misce z wodą i delikatnie je wymieszaj.
4) Pozostaw owoce w wodzie przez około 30 sekund.
5) Wyjmij truskawki z wody i osusz je delikatnie czystym ręcznikiem papierowym lub ściereczką.
Prawidłowe mycie truskawek zapewni ich odpowiednią higienę i pozwoli cieszyć się soczystym smakiem owoców.

Ile kalorii (kcal) mają truskawki?

Truskawki to niskokaloryczny owoc, który jest idealnym wyborem dla osób dbających o linię i zdrowie. Według danych, 100 gramów świeżych truskawek zawiera około 32 kcal. Ta porcja to zazwyczaj około 8-10 dużych truskawek, w zależności od ich wielkości. Ponadto, truskawki są bogate w błonnik, witaminy C i K, a także składniki mineralne takie jak potas czy mangan. Można zatem powiedzieć, że truskawki to nie tylko smaczny, ale także bardzo zdrowy owoc.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.