Na przystanek kolejowy Lublin Zachodni przez krzaki. Do końca roku ma powstać chodnik

IMG 20200730 085729
Miasto szuka wykonawcy, który zbuduje chodnik z ul. Szafirowej do przystanku Lublin Zachodni | fot. Dominik Wąsik

Miasto ogłosiło przetarg na budowę chodnika prowadzącego do przystanku kolejowego Lublin Zachodni. Aktualnie pasażerowie chcący dostać się na peron muszą iść przez krzaki.

Jeszcze w tym roku powstanie chodnik łączący ul. Szafirową z nowym przystankiem kolejowym Lublin Zachodni. Chodnik będzie poprowadzony możliwe najkrótszą trasą, ma mieć ok. 150 metrów długości i dwa metry szerokości. Będzie wykonany z kostki brukowej.

„W miejscach, gdzie pochylenie terenu będzie przekraczać 6 proc., zostaną zaprojektowane schody oraz pochylnie wraz z poręczami. Nowa infrastruktura będzie przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami, a chodnik na całej długości oświetlony” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał czas na budowę chodnika do 4 grudnia 2020 r.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.