Na polu między ogórkami rosły konopie indyjskie. Trzech braci zatrzymanych

ogórki gruntowe
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Policjanci odkryli uprawę konopi indyjskich na przydomowym polu pomiędzy ogórkami. Do sprawy zostali zatrzymani trzej mieszkańcy Białej Podlaskiej, którzy posiadali znaczne ilości amfetaminy i marihuany.

W poniedziałek policjanci Wydziału Prewencji bialskiej komendy podczas rutynowej kontroli zwrócili uwagę na podejrzanie zachowujących się mężczyzn w pojeździe. Próba legitymowania zakończyła się pościgiem za uciekającym pieszo mężczyzną. Jak się okazało w pojeździe i rzeczach osobistych mężczyzna posiadł znaczne ilości amfetaminy i marihuany.

Czynności wykonane przez kryminalnych doprowadziły do ustalenia dalszych osób powiązanych, jak się okazało z najbliższej rodziny. Przeszukania miejsc zamieszkania i przebywania braci pozwoliły na dalsze zabezpieczania środków niedozwolonych.

Policjanci odkryli uprawę 40 sztuk roślin konopi w różnym stadium rozwoju, z których większość rosła na przydomowym polu pomiędzy ogórkami. Łącznie zabezpieczono ponad 131 gramów amfetaminy, ponad 81 gramów marihuany oraz inne substancji psychotropowe.

Dzisiaj sąd przychylił się do wniosków policji oraz prokuratury i zastosował wobec mężczyzn środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

68 170775
Krzaki marihuany rosły na polu między ogórkami | fot. KMP Biała Podlaska

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.