Na odcinku S19 Lublin – Kraśnik zbudują stacje paliw i restauracje. GDDKiA szuka dzierżawców

Widok na budowane MOP Obroki w ciągu S19
Widok na budowane MOP Obroki w ciągu S19 | fot. GDDKiA

Ogłoszony przez GDDKiA przetarg dotyczy dzierżawy zespołów nieruchomości MOP Obroki kat. II i III przy S19. Chodzi o budowę w tych miejscach stacji paliw i restauracji szybkiej obsługi.

Przetarg na dzierżawę MOP Obroki przy S19

Przetarg dotyczy dzierżawy MOP Obroki (kategoria II) i MOP Obroki (kat. III) przy S19, odcinek między Lublinem i Kraśnikiem. Obowiązkiem dzierżawcy będzie zagospodarowanie terenu Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) do przewidzianych kategorii oraz jego utrzymania.

Dzierżawca MOP-ów będzie musiał wybudować na nim stacje paliw i restauracje. Następnie w zamian za stałą opłatę (czynsz podstawowy) i czynsz od przychodu będzie przez 20 lat od daty odbioru nieruchomości prowadził swoją działalność.

Na wykonanie stacji paliw przewidziano 18 miesięcy, a na restaurację 24 miesiące od daty podpisania umowy dzierżawy. Na terenie MOP Obroki (kierunek Lublin) przewidziano także teren pod budowę hotelu. Obecnie MOP-y n są jeszcze w budowie, będą I kategorii.

MOP Obroki w ciągu S19 | fot. Open Street Map

Oddanie odcinka S19 Niedrzwica Duża – Kraśnik zaplanowano w drugim kwartale 2022 r. Wiceminister infrastruktury Rafał Weber zapowiedział, że kierowcy pełnym odcinkiem S19 Lublin – Rzeszów pojadą najpóźniej w kwietniu.

MOP-y, które są przy polskich drogach ekspresowych, dzielą się na trzy kategorie. Pierwsza to miejsca o funkcji wypoczynkowej, gdzie znajdują się tylko m.in. parkingi i sanitariaty. MOP-y kategorii II dodatkowo mają stacje paliw, stanowiska obsługi pojazdów, obiekty gastronomiczno-handlowe czy punkty informacji turystycznej. Natomiast MOP-y kategorii III mają również obiekty noclegowe.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jakim cudem ten MOP nazywa się Obroki?O ile mi wiadomo to juz nie ta gmina i powiat.Prędzej powinno sie nazywać MOP Sobieszczany. Dziwnie to sobie wymyślili w tej „cudownej” GDDKiA.

  2. Tak samo jak jadąc nowym odcinkiem z Niedrzwicy w kierunku Lublina, w Strzeszkowicach jest zjazd … na Niedrzwicę Dużą 🙂

  3. Dzierżawcy nie dla Polskich przedsiębiorców!. Już McDonald się zgłosił i BP :((. Czyli powrót Tuska i jego ekipy się kłania najlepsze to co zagraniczne i oddane w ich ręce!!!! :((((