Na kilka miesięcy zamkną ważną ulicę. Kierowców czekają uciążliwe objazdy

Test wytrzymałości mostu w ciągu ulicy Żeglarskiej
Test wytrzymałości mostu w ciągu ulicy Żeglarskiej | fot. Miasto Lublin

Urząd Miasta Lublin przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na przebudowę ulicy Żeglarskiej wraz z mostem na Bystrzycy. Kierowców czekają uciążliwe objazdy, które potrwają kilka miesięcy.

Remont ulicy Żeglarskiej

Most w ciągu ul. Żeglarskiej ma około 37 m długości, powstał w latach 1982-1984 i od momentu wybudowania nie był odnawiany. Aktualny stan mostu kwalifikuje go do całkowitej przebudowy i w tym kierunku, już w roku ubiegłym podjęto działania.

„Dla mostu w ciągu ul. Żeglarskiej obecnie finalizowane są prace nad dokumentacją projektową, uzyskano decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla tej inwestycji oraz złożono wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Ogłoszenie postępowania na wybór wykonawcy robót budowlanych planowane jest jeszcze w styczniu.

Zburzą, później postawią nowy

Nowy most w ciągu ul. Żeglarskiej powstanie w miejscu istniejącego tzn. stary most zostanie najpierw rozebrany i w tym samym miejscu zostanie zbudowany nowy obiekt. Korekcie podlegać będzie także przebieg ścieżki rowerowej biegnącej pod mostem. Regulacji ulegnie także koryto rzeki. Przebudowa obejmie ponadto odcinek ul. Żeglarskiej, od nowo powstałego węzła, do wysokości ul. Bryńskiego.

Uciążliwe objazdy w trakcie prac

Już wiadomo, że odcinek ul. Żeglarskiej będzie musiał zostać zamknięty na czas prowadzenia robót. Ratusz nie planuje budowy obiektu tymczasowego, z którego mogliby skorzystać kierowcy w trakcie prowadzonych prac. Ruch całkowicie zostanie skierowany na objazdy ulicą Janowską, lub Krężnicką – Cienistą – Osmolicką.

„Szczegółowy harmonogram prac i wynikająca z niego organizacja ruchu na czas przebudowy, będzie dopiero przedmiotem opracowań bezpośrednio przed rozpoczęciem prac w terenie. Będziemy się starali, aby utrudnienia dla kierowców i mieszkańców związane z realizacją inwestycji ograniczyć do niezbędnego minimum” – zapowiada Góźdź.

Zakończenie robót budowlanych związanych z przebudową mostu wraz z rozbudową ulicy Żeglarskiej zakłada się na koniec 2022 roku. Koszt prac oszacowano na ponad 16 mln zł.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Ruch aut na Cienistą, dobry pomysł skoro tamten most już się ledwo kupy trzyma. Mistrzostwo myślenia w Ratuszu Miasta Betonizacji

  2. A kiedy przyjdzie czas na ul. Turystyczną.
    Ok, przesadziłem z nazwaniem tego czegoś ulicą.