Felin: Powstają nowe mieszkania komunalne dla Lublinian

Mieszkańcy Felina nie mogą narzekać na brak zainteresowania ich dzielnicą. Powstają nowe bloki, powstanie biedronka, oraz w trakcje budowy jest Park Produkcyjno-Technologiczny.

Trzypiętrowe bloki komunalne powstające przy Szkole Podstawowej nr. 52 będą zawierały 120 mieszkań. W dwóch większych budynkach jest 48 mieszkań, w trzecim 24, mieszkania są jedno lub dwu pokojowe od 34 do 45 mkw. Obok bloków powstanie plac zabaw oraz parking na 123 samochody. Oddanie mieszkań dla przyszłych nabywców odbędzie się w 2017 roku.

Mieszkania są przeznaczone dla osób, które nie zalegają z czynszem w starych mieszkaniach komunalnych, a sąsiedzi nie mają powodu do skarg na te osoby. Od stycznia będzie można składać wnioski o przyznanie nowego mieszkania komunalnego, zainteresowane osoby będą musiały udać się do Wydział Spraw Mieszkaniowych, gdzie otrzymają do wypełnienia wniosek. Wypełnione wnioski będą przyjmowane do końca lutego, następnie przejrzy je Społeczna Komisja Mieszkaniowa.

Kolejka po mieszkanie komunalne, obejmuje aż 5 tysięcy wniosków. Oczekujący dostają punkty: za czas oczekiwania, za orzeczenie o niepełnosprawności, obecne warunki mieszkaniowe, bezdomność, wielodzietność, czy też samotne wychowywanie dziecka. Im więcej ktoś ma punktów, tym wyżej jest na liście. To dlatego rodzina bez wspomnianych problemów może czekać na klucze nawet 10 lat, a np. wielodzietna, w której są osoby niepełnosprawne, ma szansę dostać je po trzech latach.

W pobliżu mieszkań powstanie również Biedronka, aktualnie nie są znane żadne wytyczne co do zakończenia budowy.

 

 Fot. Spotted Lublin

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.