Z KRAJU: Na egzaminie pomyliła gaz z hamulcem. Wjechała w krzaki

word kalisz na egzaminie wjechała w krzaki
Na egzaminie na prawo jazdy pomyliła gaz z hamulcem | fot. Elka School

Podczas egzaminu na prawo jazdy pomyliła pedał gazu z hamulcem. Rozpędzony samochód wjechał na pobliską skarpę z krzakami. Na koniec zapytała czy będzie mogła jeszcze raz zdawać.

Niecodzienna akcja miała miejsce we wtorek, 15 maja na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu. Do egzaminu praktycznego podeszła 42-latka, której była to już 8 próba. Jak się okazało, 21 razy zdawała egzamin teoretyczny.

Gdy kobieta pokonywała łuk na placu manewrowym popełniła karygodny błąd. – Jadąc do przodu obowiązkiem jej było zatrzymać się w wyznaczonym miejscu, takim jest koperta i pachołek – tłumaczy Stanisław Piotrowski, dyrektor WORD w Kaliszu. Jednak tak się nie stało.

Kobieta była tak bardzo zestresowana, że pomyliła pedał gazu z hamulcem. Zamiast zatrzymać się przed pachołkiem wjechała na skarpę z krzakami. Niestety egzaminator musiał przerwać egzamin. Ponoć po wszystkim 42-latka spytała, czy może próbować ponownie.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.