„Na dzień 11.11 zaplanowano odłączenie energii elektrycznej”. Uwaga, można stracić pieniądze

gniazdko prąd
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Dostałeś smsa o planowanym odłączeniu prądu 11 listopada? Wejście w zawarty w treści wiadomości link i autoryzowanie transakcji powoduje utratę pieniędzy.

Odłączenie prądu 11.11

Mieszkaniec województwa lubelskiego poinformował nas, że otrzymał dziś (10.11) wiadomość sms od numeru 572 992 682 o planowanym wyłączeniu prądu, które zaplanowano na 11.11 (11 listopada). Bądźmy ostrożni i zawsze weryfikujmy otrzymane wiadomości. To oszuści!

„Na dzień 11.11 zaplanowano odłączenie energii elektrycznej. Prosimy o uregulowanie płatności (oraz dołączony do wiadomości link do rzekomych płatności)” – takiej treści wiadomość otrzymał nasz czytelnik.

Wiadomość sms o rzekomym odłączeniu prądu 11.11
Wiadomość sms o rzekomym odłączeniu prądu 11.11 | fot. nadesłane

Nigdy nie wchodźmy w otrzymane linki, które przekierowują nas na fałszywe strony banku. Nie dajmy się zwieźć, gdyż są one łudząco podobne do tych, z których korzystamy na co dzień. Podczas logowania się musimy być bardzo ostrożni i czujni

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.