Myślała, że rozmawia z pracownikami banku. Oszuści wyczyścili kobiecie konta

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Kilka telefonów i zainstalowana aplikacja na komputerze spowodowały, że mieszkanka Lublina straciła z kont bankowych łączną kwotę 23 tysięcy złotych. Myślała, że rozmawia z pracownikami banku.

Ukradli pieniądze z konta bankowego

Zgłoszenie o oszustwie policjanci z Lublina otrzymali w piątek. Jak relacjonowała mieszkanka miasta, na jej telefon zadzwoniła kobieta podająca się za pracownicę banku, w którym ma swoje konta bankowe.

Kobieta poinformowała ją, że bank odnotował próbę włamania na jej konto i usiłowanie przelewu w kwocie 500 złotych. Powiedziała też, że niebawem ktoś zadzwoni do niej z działu technicznego banku w celu uniknięcia utraty pieniędzy.  

Kolejny telefon pochodził już od zapowiedzianego rzekomego pracownika, który nakazał jej zainstalowanie aplikacji do zdalnego sterowania komputerem. Lublinianka po zalogowaniu się, potwierdziła przesłane zabezpieczenie kodu BLIK. Tym samym potwierdzała wypłatę 5 000 złotych z jej konta.

Kiedy później kobieta sprawdziła posiadane trzy konta w banku, okazało się, że zniknęło łącznie 23 000 złotych. Natychmiast skontaktowała się z infolinią banku w celu zablokowania posiadanych kont. Wtedy dowiedziała się też, że na jej dane oszuści usiłowali zaciągnąć pożyczkę.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Identyczna historię opowiada Dawid Myśliwiec z Naukowego Bełkotu wraz z panem z Niebezpiecznika Też z Lublina. Polecam obejrzeć. https:// www. youtube. com/watch?v=o_rxgLXPBMc