Myślała, że pomaga policji. 78-latka wyrzuciła do kosza 50 tys. zł

pieniądze gotówka
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

78-letnia mieszkanka Terespola padła ofiarą oszustów, którzy metodą „na policjanta” wyłudzili od niej 50 tysięcy złotych. Uwierzyła, że uczestniczy w rozpracowaniu grupy przestępczej.

 

We wtorek do 78-letniej mieszkanku miasta zadzwonił nieznany mężczyzna. W trakcie prowadzonej rozmowy sprawca podając się za policjanta, zapytał kobietę dlaczego ta nie stawiła się jeszcze na wezwanie policji.

 

Mężczyzna podczas dalszej rozmowy uświadomił kobietę, że ta jest od dłuższego czasu obserwowana przez przestępców, którzy chcą ukraść jej pieniądze z konta bankowego. Wtedy poprosił ją o pomoc w rozpracowaniu grupy przestępczej.

 

W trakcie trwania rozmowy sprawca ustalił, jaką gotówkę posiada 78-latka. Poprosił ją, aby pieniądze spakowała w reklamówkę i pozostawiła w miejscu przez niego wyznaczonym. Tym razem był to pomarańczowy kosz.

 

Pokrzywdzona 78-latka postąpiła zgodnie z instrukcjami. Kiedy zorientowała się, że padła ofiarą oszusta o całym zdarzeniu poinformowała również stróżów prawa. Łupem sprawcy padło 50 tys. złotych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.