MPWiK zaczyna remont ważnej magistrali wodociągowej na terenie miasta

kran woda
Przerwa w dostawie wody | fot. pixabay

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie przygotowuje się do największej w ostatnich latach inwestycji w zakresie modernizacji istniejącej sieci wodociągowej na terenie miasta.

Magistrala Ø800 ma strategiczne znaczenie dla miejskiego systemu wodociągowego, zaopatruje w wodę ok. 40 proc. odbiorców miasta. Remont będzie wiązał się z koniecznością wyłączenia magistrali na okres ok. 3 miesięcy i podjęciem działań, które zapewnią mieszkańcom Lublina ciągłość i bezpieczeństwo dostaw wody” – mówi Magdalena Bożko, rzecznik MPWiK Lublin.

Szczegóły dotyczące planowanej inwestycji podamy po południu, po zaplanowanej konferencji prasowej, w której weźmie udział prezydent Lublin Krzysztof Żuk oraz zarząd miejskiej spółki MPWiK w Lublinie.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. @Mario – jakby nie napisali, to byś narzekał że nie dostałeś info o wyłączeniu i dlaczego. To się nazywa malkontenctwo