Muszla Koncertowa im. Romualda Lipko? Jest wniosek prezydenta Lublina

Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim
Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim | fot. Miasto Lublin

Już wkrótce Muszla Koncertowa zlokalizowana w Ogrodzie Saskim może nosić imię Romualda Lipko. Prezydent Lublina na najbliższej sesji Rady Miasta przedstawi projekt uchwały.

Muszla Koncertowa im. Romualda Lipko

„Zawsze będziemy wspominać Romualda Lipko, współzałożyciela Budki Suflera, fenomenalnego kompozytora, autora przebojów tego zespołu, ale też i innych doskonale znanych polskich wykonawców, jak Anna Jantar, Urszula, czy Zdzisława Sośnicka. Przez całe swoje życie był bardzo blisko związany z Lublinem” – pisze prezydenta Lublina Krzysztof Żuk.

„By godnie upamiętnić tak znakomitą postać zaproponowałem Radzie Miasta, by Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim nosiła imię Romualda Lipko. Projekt uchwały w tej sprawie wejdzie pod obrady najbliższej sesji Rady Miasta” – poinformował prezydent Lublina.

Sesja Rady Miasta odbędzie się w czwartek, 24 czerwca.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.