Ważny temat? Prześlij newsa!

Nowy mural gotowy. To zapowiedź serialu „Erynie” z Marcinem Dorocińskim w roli głównej

Spotted Lublin

Zakończyły się prace związane nad nowym muralem. Obrazem, który zdobi ścianę kamienicy przy ul. Bernardyńskiej, jest zapowiedź serialu Erynie, którego premiera będzie miała 25 października w serwisie TVP VOD. Serial Erynie „Erynie” to ekranizacja powieści Marka Krajewskiego. Jest to kryminalna opowieść o śledztwie prowadzonym przez komisarza Policji ze Lwowa, Edwarda Popielskiego, w którego wciela się Marcin Dorociński. […]

Mural na kamienicy przy ul. Bernardyńskiej promujący serial „Erynie” w TVP VOD

Mural na kamienicy przy ul. Bernardyńskiej promujący serial „Erynie” w TVP VOD | fot. Dominik Wąsik

Zakończyły się prace związane nad nowym muralem. Obrazem, który zdobi ścianę kamienicy przy ul. Bernardyńskiej, jest zapowiedź serialu Erynie, którego premiera będzie miała 25 października w serwisie TVP VOD.

Serial Erynie

„Erynie” to ekranizacja powieści Marka Krajewskiego. Jest to kryminalna opowieść o śledztwie prowadzonym przez komisarza Policji ze Lwowa, Edwarda Popielskiego, w którego wciela się Marcin Dorociński. Akcja rozgrywa się w 1939 roku we Lwowie oraz w 1943 we Wrocławiu. Główny bohater próbuje rozwikłać zagadkę morderstwa młodego chłopaka oraz porwań kilkorga dzieci. 

„Łyssy” z powodu padaczki wywoływanej przez światło chroni się za przyciemnianymi okularami i żyje po zmroku. Jego naturalnym środowiskiem są mroczne zaułki, całonocne knajpy i burdele. Surrealistyczny klimat międzywojennego Lwowa, w którym obok siebie żyją rzezimieszki, prostytutki, narkomani, zboczeńcy, arystokraci, niepiśmienni chłopi, cyrkowe dziwolągi, Ukraińcy, Żydzi i Polacy.

Początkowo premiera serialu „Erynie” miała mieć miejsce na platformie Netflix, lecz finalnie TVP zdecydowało się rozwiązać umowę z największą platformą streamingową, ze względu na zmianę modelu biznesowego i uruchomienie serwisu TVP VOD. Serial ma liczyć 12 odcinków.

Premiera serialu „Erynie” we wtorek 25 października w serwisie TVP VOD.

Erynie zapowiedź

Zobacz zapowiedź serialu Erynie w TVP VOD.

Mural Erynie Lublin

W ramach kampanii promującej premierę serialu „Erynie” TVP VOD w wybranych miastach umieścił murale. Jeden z nich powstał w Lublinie, na ścianie kamienicy przy ul. Bernardyńskiej, w pobliżu skrzyżowania z ul. Zamojską.

Zobaczcie zdjęcia murala

Mural na kamienicy przy ul. Bernardyńskiej promujący serial „Erynie” w TVP VOD
Mural na kamienicy przy ul. Bernardyńskiej promujący serial „Erynie” w TVP VOD

A tak powstawał: Nietypowa zapowiedź nowego serialu. Na ścianie kamienicy w centrum miasta powstaje mural [ZDJĘCIA]

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

0 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Od 2016 roku piszemy o życiu mieszkańców Lublina. Jesteśmy zawsze z nimi: informujemy, interweniujemy, pomagamy. Każdego dnia dostarczamy czytelnikom informacje z naszego miasta i regionu. Wielokrotnie zdobyte przez nas newsy trafiły do ogólnopolskiej prasy, telewizji, radia i Internetu. Jesteśmy jednym z największych portali w Lublinie, który według wyników oglądalności Google Analytics, w marcu 2022 r. odwiedziło ponad 1,7 mln UU.

Pozostałe teksty autora

Najnowsze teksty

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check