Muchy i mrówki na pączkach i donutach w popularnej sieci sklepów [ZDJĘCIA]

Muchy na pączkach w Biedronce | fot. czytelniczka Marzena

Muchy i inne owady na słodkich wypiekach to duży problem polskich cukierni. Do naszej redakcji trafiły zdjęcia przedstawiające muchy i mrówki na pączkach i donutach w popularnej sieci sklepów.

Sytuacja miała miejsce w sklepie Biedrona w Bełżycach. Czytelniczka Marzena wybrała się na niedzielne zakupy. Przy stoisku z pieczywem zauważyła, że znajdujące się tam pączki były oblepione przez muchy, a tuż obok w donutach oblepionych cukrem chodziły mrówki.

– Nad półką z pączkami unoszą się muchy. Obecność owadów najwyraźniej nie stanowi problemu dla pracowników. Much jest sporo, ale najwidoczniej nikt nie próbuje się ich pozbyć. Jeden z pracowników skomentował „taką mamy pogodę” – mówi czytelniczka Marzena.

Mrówki na donutach w Biedronce w Bełżycach | fot. czytelniczka Marzena
Muchy na pączkach w Biedronce w Bełżycach | fot. czytelniczka Marzena

Muchy przylepiają się do lukru, przenosząc brud z wypieku na wypiek. Mogą przyczynić się do zatrucia salmonellą, ale przenoszą też szereg bardzo groźnych chorób zakaźnych takich jak: dur brzuszny, czerwonka, tyfus, gruźlica czy choroba Heinego-Medina.

Muchy i inne owady na słodkich wypiekach jak się okazuje to problem wielu sieci sklepów i piekarni. Czasami zbliżenie się do półki z wypiekami może skończyć się użądleniem osy lub pszczoły.

Kolejnym z przypadków much na pączkach w Biedronce jest filmik wrzucony przez jedną z internautek na serwis YouTube.

Masz zdjęcia lub nagrania do tego materiału? Prześlij nam na adres [email protected]



Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. donut znaczy po polsku paczek wiec o co lazi ci z tym tytulem. paczek z dziurka to nie donut to nadal paczek