MPK Wrocław będzie informować pasażerów, gdzie prowadzi kontrole biletów

kasownik.artykul e1406395762832

MPK Wrocław będzie informować, w pojazdach jakich linii pojawią się kontrolerzy biletowi. Specjalna zakładka „Na tych liniach spotkasz dzisiaj kontrolerów” zostanie uruchomiona na serwisie w najbliższy piątek. Tam co tydzień pojawią się informacje, które linie będą otoczone szczególną „opieką” naszych kontrolerów.

 -Nie lubimy wystawiać mandatów na jazdę na gapę. Wolimy, aby pasażerowie po prostu kasowali bilety. Dlatego chcemy informować, na których liniach danego dnia można będzie spotkać naszych kontrolerów. Nie znaczy to wcale, że nie pojawią się oni w autobusach i tramwajach innych relacji. Kontrole biletowe prowadzone są na okrągło: 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku na wszystkich liniach. My będziemy publikować tylko niektóre relacje, gdzie danego dnia pojawią się kontrolerzy.

Skąd pomysł, aby ujawnić konkretne linie, na których pojawią się danego dnia? – Chcemy uchylić rąbka tajemnicy i w ten sposób przypomnieć, że kontrolerzy pracują cały czas w różnych rejonach miasta – informuje Agnieszka Korzeniowska, rzecznik MPK. – Dzięki temu chcielibyśmy dotrzeć do osób, które wahają się nad skasowaniem biletu. Świadomość, że kontrole biletowe są prowadzone codziennie na różnych liniach, będzie najlepszym środkiem prewencyjnym – dodaje.

MPK tłumaczy, że chce w ten sposób przekonać pasażerów do kasowania biletów. – Gdybyśmy podawali dokładną listę linii, gdzie prowadzimy kontrolę, to by oznaczało, że na wszystkich pozostałych można jeździć na gapę – mówi Agnieszka Korzeniowska. – Podobnie działa straż miejska. Publikuje listę ulic, gdzie ustawia fotoradary. Nie znaczy to jednak, że w innych miejscach nie jest prowadzony pomiar prędkości.

Jak myślicie czy w Lublinie taka inicjatywa byłaby dobrym pomysłem?

 

fot. mpk.wroc.pl

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.