MPK Lublin wydzierżawi 25 nowych autobusów

IMG 20160929 111319 e1481549140338
Autobus przegubowy linii 10 MPK Lublin | fot. Dominik Wąsik

W przyszłym roku na ulice Lublina może wyjechać 25 nowych autobusów. Ponieważ MPK Lublin nie ma środków na ich zakup, rozpisało przetarg na ich dzierżawę.

 

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Lublinie ogłosiło 20 czerwca przetarg na dzierżawę 25 sztuk miejskich autobusów niskopodłogowych, w tym 10 jednoczłonowych i 15 przegubowych.

 

Okres dzierżawy ustalono na 10 lat. MPK czeka na fabrycznie nowe pojazdy niskopodłogowe, klimatyzowane, spełniające normy ochrony środowiska (EURO 6), wyposażone w monitoring, z elektronicznymi wyświetlaczami, wyposażone w głosową zapowiedź przystanków, posiadające tzw. „ciepłe guziki”, wyposażone w biletomaty, w których można będzie płacić kartą, wyposażone w porty USB do ładowania telefonu czy tabletu, z bramkami do zliczania pasażerów. Termin składania ofert mija 24 lipca.

 

Obecnie w taborze MPK Lublin jest 214 autobusów (wyłączając Ikarusa, Ogórka itp.). Średni wiek taboru autobusowego wynosi 9 lat. Ok. 30 proc. stanowią jeszcze starsze wozy (Jelcze i Neoplany).

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.