MPK Lublin wciąż szuka pracowników. Nie tylko kierowców autobusów

Autobus na linii nr 2
Autobus na linii nr 2 | fot. Dominik Wąsik

MPK Lublin potrzebuje nie tylko kierowców, ale również m.in. mechaników, elektroników, elektromonterów, spawaczy, tokarzy, czy monterów sieci. Ofert pracy jest sporo.

Praca w MPK Lublin nie tylko dla kierowców

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie prowadzi rekrutację na wolne stanowiska. Obecnie poszukiwane są m.in. osoby zainteresowane pracą na stanowiskach: mechanik, elektronik, elektromonter, spawacz, tokarz, czy monter sieci. Jak nam przekazał miejski przewoźnik, na ten moment na powyższe stanowiska zgłosiło się 10 osób.

Kierowcy poszukiwani

Przez cały czas są także poszukiwani kierowcy autobusów i trolejbusów. MPK Lublin zatrudnia obecnie 626 kierowców – 440 autobusowych i 186 trolejbusowych. Duża część kierowców odchodzi na emeryturę. W ciągu ostatniego pół roku na emeryturę odeszło 27 kierowców, natomiast w tym samym czasie MPK zatrudniło na to stanowisko 41 osób.

„Na ten moment nie mamy większych problemów z obsadą codziennych rozkładów, co nie oznacza, że kierowców nie brakuje. To problem, który dotyka zakłady i przedsiębiorstwa komunikacyjne w całej Polsce. Rekrutacja na kierowców prowadzona jest w spółce nieustannie” – zaznacza Weronika Opasiak, rzecznik prasowy MPK Lublin.

MPK Lublin prowadzi również nabór na kurs prawa jazdy kat. D i kwalifikacji wstępnej, który ma rozpocząć się na przełomie lutego i marca. Jest on bezpłatny dla osób, które po zdaniu egzaminu przez trzy lata będą pracować w przedsiębiorstwie.

„Na ostatnie ogłoszenie, jakie pojawiło się na stronie MPK Lublin, odpowiedziało na ten moment 12 osób, przy czym rekrutacja wciąż trwa” – informuje Weronika Opasiak.

Zajezdnia autobusowa MPK Lublin przy ul. Grygowej
Zajezdnia autobusowa MPK Lublin przy ul. Grygowej | fot. Dominik Wąsik

Jakie zarobki w MPK Lublin?

Jak przekazała spółka, obecnie średnie wynagrodzenie wśród kierowców w MPK Lublin wynosi 6960 zł brutto. Przy czym dla przykładu:

  • kierowca z 20-letnim stażem – 7500 zł brutto
  • kierowca początkujący – 6050 zł brutto

Dodatkowo wszyscy pracownicy mogą liczyć na dodatek stażowy oraz 5-proc. premię motywacyjną. Część pracowników jest objęta również Systemem Motywacyjnym.

„Obecnie maksymalna kwota, jaką może otrzymać kierowca, wzrosła z 700 zł do 1000 zł brutto. Dodatek motywacyjny uzależniony jest od kilku czynników. To np. dyspozycyjność, ekonomiczna jazda, czy zaangażowanie w pracę. Każdy z tych elementów jest punktowany i od ilości punktów zależy wysokość wspomnianego dodatku” – wyjaśnia rzeczniczka spółki.

Dodatkowo pracownicy oraz ich rodziny, mają prawo do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. W spółce działa też Pracownicza Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa, ubezpieczenie grupowe na życie, pracownicy mogą też korzystać z prywatnej opieki medycznej. Pracownikom przysługują świadczenia socjalne z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (np. dofinansowanie do urlopu, dofinansowanie do wypoczynku dzieci, pożyczki mieszkaniowe, tzw. dodatki świąteczne).

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Bajki piszą o tych zarobkach kierowców 6050 brutto czyli netto czyli ok 4500 netto za taką odpowiedzialność to nie jeden podziękuję….

  2. O faktyczne warunki pracy, płacy i wszystkie inne sprawy najlepiej zapytać samych kierowców bo rzecznik zawsze przedstawi sytuację w samych superlatywach. A tymczasem coś jest na rzeczy skoro niby tak fajnie a pracowników brak. Ludzie też mają swoje życie a praca to nie cel i jedyne zajęcie w życiu.

  3. Nie rozumiem czegoś – „Dodatkowo wszyscy pracownicy mogą liczyć na … 5-proc. premię motywacyjną. Część pracowników jest objęta również Systemem Motywacyjnym”. Tzn co wszyscy mają czy 5% ma? Albo napiszcie bardziej szczegółowo o co chodzi. Mnie bu np. Interesowało jsk wygląda praca na zmiany, weekendy i święta.