MPK Lublin: Mercedes Citaro testowany przez mieszkańców Lublina

mercedes1
fot. MPK Lublin

Srebrny metalik, 12-metrowy Mercedes Citaro z silnikiem spełniającym normę emisji spalin Euro 6, jeździ na testach w Lublinie. Testy autobusu potrwają 3 tygodnie. Pojazd będzie obsługiwać m.in. linię nr 32 i 39.

Od wczoraj tj. 19 sierpnia na Lubelskich ulicach testowany jest 12-metrowy Mercedes Citaro z silnikiem spełniającym normę emisji spalin Euro 6 (spełniającym najwyższe europejskie normy ochrony środowiska) przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

Przez najbliższe dni mercedesem będzie można przejechać na liniach numer 32 (środa – czwartek, 19-20 sierpnia), 39 (piątek, 21 sierpnia) i 7 (sobota, 22 sierpnia).

Autobus jest niskopodłogowy i przystosowany do przewożenia osób z niepełnosprawnością. Na pokład może zabrać 98 pasażerów (posiada 27 miejsc siedzących i 71 stojących). Pojazd jest w pełni klimatyzowany, wyposażony w monitoring i system automatycznego gaszenia pożaru w komorze silnika.

Został wyprodukowany w 2015 r. Wcześniej jeździł na testach w Gdańsku i Czechowicach-Dziedzicach.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.