Można zatrzymać się na siku lub by rozprostować nogi. Kierowcy korzystają z kolejnego MOP przy S19 Lublin-Rzeszów

Kierowcy mogą korzystać już z MOP Rudnik przy S19
Kierowcy mogą korzystać już z MOP Rudnik przy S19 | fot. GDDKiA

Kierowcy mogą już korzystać z nowego Miejsca Obsługi Podróżnych Rudnik na drodze S19 Lublin-Rzeszów. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała, że w najbliższym czasie udostępni kolejne trzy pary MOP przy tej trasie.

MOP Rudnik S19

Para nowych Miejsc Obsługi Podróżnych znajduje się w okolicy miejscowości Rudnik-Kolonia i Pułankowice przed Kraśnikiem przy S19 Lublin-Rzeszów. Są wyposażone w stanowiska postojowe, jezdnie manewrowe, toalety z prysznicami i pomieszczeniem dla kobiet z dzieckiem, oświetlenie, wiaty piknikowe oraz plac zabaw. Teren jest monitorowany. Planowana jest tu także budowa stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Przerwa na siku lub rozprostowanie nóg

Na blisko 90-kilometrach S19 od węzła Lublin Sławinek do granicy z woj. podkarpackim zbudowano sześć par Miejsc Obsługi Podróżnych rozlokowanych co kilkanaście kilometrów naprzeciw siebie, po obu stronach trasy. Na wszystkich powstała infrastruktura parkingowa z miejscem do odpoczynku oraz budynki z sanitariatami, która zapewnia podstawową funkcję MOP.

Dwie pary MOP-ów zostaną rozbudowane przez dzierżawców o funkcje komercyjne, tak by kierowcy mogli zatankować pojazd i skorzystać z restauracji. Te dwie pary MOP-ów: Obroki Wschód i Zachód oraz Janów Lubelski Wschód i Zachód oddalone są od siebie o 45 km, podobnie jak następna para MOP-ów o funkcji komercyjnej już na terenie woj. podkarpackiego.

Dzierżawcę MOP-ów Obroki Wschód i Zachód – PKN Orlen – wyłoniono w ubiegłym roku i prowadzi on już prace projektowe. Zgodnie z zawartą umową, stacje paliw powinny zostać udostępnione do sierpnia 2024 r., a budynki restauracji w lutym 2025 r. Oba MOP-y w funkcji podstawowej będą udostępnione do końca lutego i będą dostępne w trakcie budowy stacji paliw oraz restauracji.

Z kolei na MOP-y Janów Lubelski Wschód i Zachód, które udostępniono w funkcji podstawowej podróżnym z końcem 2021 r., GDDKiA trzykrotnie nie otrzymało ofert w przetargach na dzierżawę. Wkrótce ma zostać ogłoszony kolejny przetarg.

Do czasu oddania stacji paliw na MOP-ach kierowcy mogą zatankować swoje pojazdy na obiektach funkcjonujących przy starym przebiegu drogi krajowej nr 19, m.in.: w Niedrzwicy Dużej, Kraśniku, Modliborzycach i Janowie Lubelskim.

Daty udostępnienia MOP przy S19 w woj. lubelskim

Miejsce Obsługi PodróżnychData otwarcia
MOP Radawiec i ZemborzycePlanowane przekazanie do użytkowania przełom I i II kwartału 2023 r.
MOP Obroki Wschód i ZachódPrzekazanie do użytkowania w funkcji podstawowej na przełomie lutego i marca 2023 r.
MOP Rudnik Wschód i ZachódW użytkowaniu od 14 lutego 2023 r.
MOP Słodków Wschód i ZachódPrzekazanie do użytkowania w marcu 2023 r.
MOP Felinów Wschód i ZachódW użytkowaniu od IV kwartału 2021 r.
MOP Janów Lubelski Wschód i ZachódW użytkowaniu w funkcji podstawowej od IV kwartału 2021 r.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.