Motolotnią przerzucali papierosy przez granicę. Strażnicy przejęli pakunki

Patrol Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej przejął pakunki zrzucone z motolotni. Wartość kontrabandy oszacowano na 40 tys. zł.

 

Podejrzany obiekt latający zauważyli pogranicznicy z placówki w Hrebennem. Okazało się, że to motolotnia. Pilot leciał z kierunku wschodniego w głąb terytorium Polski i podczas lotu zrzucił jakieś pakunki.

 

Dzięki użyciu urządzeń do obserwacji nocnych funkcjonariuszom Straży Granicznej udało się szybko zlokalizować miejsce, w które pilot motolotni wyrzucił pudła (okolice Dąbrowy Tomaszowskiej w pow. tomaszowskim), jak się później okazało wypełnione nielegalnymi wyrobami akcyzowymi.

 

Po dotarciu we wskazany rejon funkcjonariusze odnaleźli trzy duże pudła, w których  znajdowały się papierosy bez polskich znaków akcyzy. W sumie zabezpieczono nielegalne papierosy o wartości prawie 40 tys. zł.

 

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Trwa ustalanie organizatorów tego przemytu.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.