Motocyklista zajechał drogę 10-latkowi i chciał go wykorzystać seksualnie. Chłopcu udało się uciec

motocykl motocyklista
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Motocyklista zajechał drogę 10-letniemu chłopcu na rowerze i próbował go nakłonić do innej czynności seksualnej. Dziecku na szczęście udało się uciec.

Do zdarzenia doszło w środę około godz. 18 na terenie powiatu lubelskiego. Policjanci otrzymali zgłoszenie od matki 10-latka. Chłopiec został zwabiony w ustronne miejsce przez nieznanego mu mężczyznę, który próbował go nakłonić do innej czynności seksualnej.

„10-latek poszedł pojeździć na rowerze po okolicy. W pewnym momencie nieznany mężczyzna zajechał mu drogę motocyklem. Po krótkiej rozmowie, podstępnie zwabił go w ustronne miejsce, gdzie próbował nakłonić do innej czynności seksualnej. Po tym, jak chłopiec się przeciwstawił mężczyzna odjechał” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

Kryminalni z KMP w Lublinie wspierani przez policjantów z Bychawy oraz Świdnika bardzo szybko wpadli na trop sprawcy. Już po około trzech godzinach mężczyzna został zatrzymany. Sprawcą okazał się być 35-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego, który trafił do policyjnej celi.

„Po zebraniu dowodów w sprawie sprawca zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Świdniku. Policjanci wnioskować będą o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania” – tłumaczy kom. Gołębiowski.

Za to przestępstwo może grozić do 12 lat więzienia.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.