Motocykliści pojadą pod dom znajdującego się w śpiączce Roberta. Chcą obudzić jego umysł

August, bo tak mówią na niego znajomi nagle stracił przytomność i ustały jego funkcje życiowe. Po długiej reanimacji żyje, jednak zapadł w śpiączkę.

Robert Augustyniak, dla znajomych August. To kochający mąż i ojciec dwójki uzdolnionych dzieci, dla którego zawsze najważniejsza była rodzina. Robert potrafił we wszystkim znaleźć piękno i dobro, żył pełnią życia, niczego nie odkładając na później. Dla najbliższych i przyjaciół zawsze spieszył ze wsparciem i pomocą.

– Mojego serdecznego kolegę, Roberta poznałem 25 lat temu na studiach. To Człowiek, który pół świata przejechał na grzebiecie stalowego rumaka na dwóch kołach, posiada przyjaciół na każdym kontynencie, jest muzykiem, lubelskim biznesmenem, właścicielem dwóch prosperujących firm – tak opisuje go przyjaciel Andrzej Boguta.

Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło 8 maja, kiedy to po nagłym zatrzymaniu krążenia, zapadł w śpiączkę. Robert teraz sam potrzebuje ratunku. Jego stopniowy powrót do życia wymaga ogromnych poświęceń i wparcia finansowego.

2 października żona Roberta, Kasia, zabiera go do kolejnego ośrodka rehabilitacyjnego do Opola na ok. miesiąc, stąd przyjaciele chcą zdążyć dopóki jeszcze jest w domu w Lublinie.

W najbliższą niedzielę 30 października znajomi organizują paradę motocyklistów – Chcemy przejechać spod firmy Roberta pod jego dom na ul. Wyzwolenia i tam rykiem silników chcemy pobudzić jego uśpione zmysły, by może to pomoże wrócić mu do normalnego funkcjonowania – wyjaśnia Boguta.

Zebranie motocyklistów odbędzie się w niedzielę na parkingu przy Tesco o godz. 17.00 i stamtąd motocykliści przejadą na ul. Wyzwolenia, żeby obudzić Roberta. Następnie odbędzie się koncert zespołu rockowego Death Naturath w Riders Pub na ul. 3-go Maja.

Hobby Roberta to właśnie motocykl i dalekie (często samotne) podróże (np. Barcelona, Fiordy Norwegii) czym zaraził także syna, który postanowił oddać swój motocykl na aukcję podaczas imprezy 25 listopada w Etiudzie (to jest dzień urodzin zarówno Roberta (Augusta) jak i Maćka, jego 19-letniego syna.

– Pod wspólnym dachem Etiudy i hasłem „Budzimy Augusta” zaplanowaliśmy imieniny dla Andrzejów i Katarzyn, dla studentów powtórkę studniówek, a dla licealistów rozgrzewkę przed studniówką. Można przyjść w parach lub pojedynczo – dodaje Boguta.

Przyjaciele przygotowali mnóstwo atrakcji m.in.: koncerty zespołów, w tym koncert charytatywny zespołu BRACIA, disco z wodzirejem na parkietach na dwóch piętrach, zabawy Andrzejkowe, konkursy, licytacje, playroom z grami dla dzieci i nie tylko. W cenie wejściówki jest poczęstunek z daniami gorącymi, przekąskami, ciastami i napojami.

Dochód z akcji charytatywnej 'Budzimy Augusta’ w tym z aukcji internetowych i licytacji, w całości przeznaczamy na leczenie Roberta Augustyniaka.

Zaproszenie jest otwarte do wyczerpania limitu miejsc. Szczegóły dotyczące zgłoszenia, udziału jak i nr konta do wpłat znajdują się na facebook: Budzimy Augusta. Można również dzwonić pod nr. tel: 609 048 868, e-mail: DJgutek70@gmail.com.

Film Roberta z podróży do Afryki

 

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.